Zad.1napisz co to jest dobre wychowanie i wskaż na powiazaniu z przykazaniem miłości Boga i blizniego.

zad.2 napisz jak powinna wyglądać modlitwa i przedstaw jak wyglada twoje spotkanie z Bogiem.

zad.3 kim jest nauczyciel w moim zyciu? jaka jest jego rola?

2

Odpowiedzi

2010-01-30T10:03:27+01:00
Ad.1 Dobre wychowanie jest szanowanie bliźniego,Boga a także samego siebie.Kiedy szanujemy bliźniego szanujemy siebie,a kiedy szanujemy Boga szanujemy i siebie i bliźniego.


ad.2 Modlitwa nie powinna być takim klepaniem paciorków,to powinna być taka prawdziwa rozmowa.Choć może się nam wydawać ,że prowadzimy monolog to jednak Bóg nas wysłuchuje i z każdym w jakiś sposób nawiązuje kontakt.
Moje spotkanie z Bogiem wygląda tak,że kiedy już odmówimy z rodziną pacierz i oni już zasypiają ja klękam przy łóżku i mówię Bogu ,co wydarzyło się w dzisiejszym dniu.Nie zakładam głupio ,że Bóg o tym wie,bo wie na pewno,ale Bóg chce abyśmy dzielili się z nim swoimi radościami,przykrościami.
Jeśli obiecałam komuś modlitwę ,np.przez odmówienie dziesiątka różańca wyciągam różaniec i odmawiam,ale kiedy już powiem w miarę wszystko Bogu.

ad.3 Nauczyciel jest bardzo ważny w moim życiu.Nie mówię to tylko o naszych szkolnych nauczycielach,ale także o najdoskonalszym ,czyli Bogu.Nauczyciel jest kimś,kto wskazuje mi jak mam postępować,jak zachować się w danej chwili,co robić.
Wpaja mi zasady,które na pewno sprawdzą się w życiu.
Choć czasem nie chcemy słuchać powinniśmy to robić.
Nauczyciel jest moim przewodnikiem.
Szkolny - wprowadza mnie w dorosłe życie,Bóg - w życie wieczne.
1 5 1
2010-01-30T14:36:53+01:00
1. Dobre wychowanie opiera się na zasadach moralnych, etycznych i kulturalnych. Polega na wybieraniu dobra, szacunku do drugiego człowieka i odpowiednich wartościach jakimi się należy kierować w życiu. Dobre wychowanie to postępowanie moralne krótko mówiąc. Dobre wychowanie postrzegane u osób wierzących to bardziej rozwinięta kwestia, gdyż patrzą na wszystko przez pryzmat Boga. Wtedy wszystko staje się jednocześnie trudniejsze i piękniejsze. Poprzeczki, które zostają im stawiane są wysokie, wymagające wielu poświęceń. Odniosę się tutaj do dwóch przykazań miłości, które mówią o miłowaniu Boga i bliźniego. Pan Bóg wzywa nas do wielkiej miłości, nie tylko do zachowywania moralnego postępowania.
2.Modlitwa powinna być szczerą rozmową z Bogiem. Nie powinniśmy przed nim nic ukrywać wtedy, grać kogoś kim nie jesteśmy w rzeczywistości. Powinniśmy powiedzieć mu o wszystkim co jest na dnie naszego serca nie zależnie od tego czy jest to dobre czy złe. Musimy Mu o tym powiedzieć, aby mógł odmienić nasze serca. Nie możemy lękać się ani wstydzić, gdyż Bóg jest najwyższym dobrem. Nie ma niczego co by się przed Nim ukryło, ale jeśli wyznamy mu to w osobistej modlitwie to On może odmienić nasze serca, dać nam to czego tak naprawdę wewnątrz potrzebujemy. Dzięki modlitwie zbliżamy się do Boga i wchodzimy w coraz bliższe relacje z Nim. On jest naszym najlepszym przyjacielem, dlatego niech nasza modlitwa będzie czymś oczyszczającym a nie przesłuchaniem przed gestapo. Moje spotkanie z Bogiem jest niesamowitym doznaniem. Każde spotkanie z Nim jest dla mnie cenne i budujące. Odnawia mnie każdego dnia i pokrzepia. Jest niewyczerpanym źródłem miłości. Przychodzę do Niego nie tylko jako grzesznik ale i jako umiłowane dziecko. Cokolwiek bym zrobiła On patrzy na mnie z Miłością i przemawia do mojego serca przemieniając je.
3.Moim nauczycielem w życiu jest Jezus. Uczy mnie chodzić najlepszymi drogami. Gdy potykam się, On mnie podnosi. Jego Słowo pokrzepia w chwili trwogi, daje nadzieję lepszego życia i prowadzi przez życie. Odpowiada na każde moje pytanie. Podnosi z dna, gdy się rozpadam. Czuje jego obecność w każdej chwili mojego życia. Nigdy mnie nie opuszcza. Człowiek może zawieść, On nigdy. Zawsze mnie odnajduje, ogarnia wielką miłością i daje mi kolejną szansę. Jego miłość jest bezgraniczna. Oddał za mnie i za każdego człowieka życie. Wziął na swoje barki wszystkie nasze grzechy i żyje prowadząc nas z Nieba. Chwała Panu!
1 1 1