Uzupełnij zdania objasniające znaczenie podstawowych praw i wolnosci człowieka,wykorzystując zwroty z ramek,według ponizszego wzoru
jesli mam prawo do prywatnosci to
jesli przysługuje mi wolność zgromadzen to
jesli przysługuje mi wolność sumienia i wyznania to
jesli mam prawo do rzetelnego procesu sodowego to
jesli mam prawo do azylu politycznego w kraju to
jesli mam prawo do posiadania własnosci to wzór;
przykład;jesli przysługuje mi wolnosc słowa,to wolno mi wyrazac publicznie negatywnie opinie na temat władzy,zas władzom nie wolo cezurowac moich artykółow
potrzebuje na dzis do 17 dam najj deser989 Początkujący

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-30T09:52:05+01:00
A)jesli mam prawo do prywatnosci to mam prawo do poszanowania swojego życia prywatnego i rodzinnego, swojego mieszkania i swojej korespondencji.
b)jesli przysługuje mi wolność zgromadzen to żadna władza nie może zabronić mi zakładania organizacji, partii, stowarzyszeń, związków zawodowych oraz wstępowania do nich. mogę organizować manifestacje, protesty, zgromadzenia (oczywiście, jeśli nie zagrażają one prawom i wolnościom innych).
c)jesli przysługuje mi wolność sumienia i wyznania to mogę wyznawać swoją religię albo nie wyznawać żadnej oraz mam prawo do własnych poglądów i swobodnego ich głoszenia.
d)jesli mam prawo do rzetelnego procesu sodowego to mam prawo do tego, aby moja sprawa została rozpatrzona i osądzona w rozsądnym terminie przez niezawisły i bezstronny sąd.
e)jesli mam prawo do azylu politycznego w kraju to w przypadku gdy, opuściłem swój kraj, ponieważ byłem prześladowany z powodów politycznych, mam prawo zamieszkać w naszym kraju.
f)jesli mam prawo do posiadania własnosci to nikt nie może mniepozbawić tego co posiadam bez prawomocnego wyroku sądu.
2 3 2