Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-30T13:06:13+01:00
"W ludziach tkwi, więcej dobra, niż zła"

Od wiecznym problem ludzkości jest to czy ludzie są bardziej źli, czy też bardziej dobrze. Przytoczmy parę argumentów i kontrargumentów, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Jak wszyscy wiemy, na świecie mnóstwo przestępców: morderców, gwałcicieli, złodziei...Każdy z nich ma za sobą okrutny czyn. W każdym z nich tkwi mnóstwo zła. Jednak w ich duszy znajdzie się także cząstka dobra, może ona być niewidoczna, ukryta, maleńka, ale jednak jest. Każdy z nich ma za sobą jakieś miłe wspomnienia, wspomnienia rodziny, znajomych, miło spędzonego czasu, choćby wspomnienie ze szkoły, a nawet wspomnienie otrzymania miłej wiadomości. Żaden człowiek nie rodzi się przestępcom. Życie formuje jego charakter i podejście do życia.

Są ludzie starający się czynić dobro, pomagać innym. Są cenieni przez społeczeństwo, wielbieni przez wielu ludzi. Takich nam potrzeba. Pomimo, że mówi się, iż mało takich na świecie, jestem święcie przekonana, że pragnienie czynienia dobra jest w każdym z nas. Niektórzy to ukrywają, jedni się tego wstydzą, drudzy nie boją się tego pokazywać.

Przytoczmy jeszcze jeden argument. Większość ludzi dobrze rozumie, że aby było dobrze, trzeba czynić dobrze. Złe uczynki takie jak patologie w państwie prowokują obywateli, którzy wzburzają się, są oburzenia, jak do władzy w państwie można dopuścić kogoś tak nieodpowiedzialnego i niesprawiedliwego. Dawanie dobrego przykładu nie tylko uczy nas, jak należy postępować, ale także wzbudza poczucie bezpieczeństwa.

W wyżej wymienionych argumentów wynika, że na świecie więcej jest dobra niż zła. W każdej istocie czycha garstka szcześcia, dobra, radości i jeszcze wielu pozytywnych cech. Cieszmy się życiem i dbajmy o wspólne dobro, a będzie nam się żyło lepiej.