Opis weekendu po angielsku
słowka z zakresu 1 gimnazjum

Mój weekend zaczyna się od piątku popołudnia . Gdy wrócę ze szkoły wypoczywam i oglądam telewizje. Potem odrabiam lekcje i sprzątam w domu.. Gdy skończę serfuje po internecie. W sobotę rano jem śniadanie i idę do babci. Po południu wychodzę na dwór z przyjaciółmi a o 18;00 idę do kościoła . Potem oglądam telewizję . W niedziele robię jakieś zakupy i idę do babci. Po południu uczę się i pakuje się na poniedziałek. Jem kolacje , myje się i idę spać .

2

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-01-30T09:51:07+01:00
My weekend is being started with Friday of the afternoon. When I will come back from the school I am resting and I am watching TV. Then I am doing my homework and I am cleaning at home.. When I will finish serfuje after the Internet. On Saturday in the morning I am eating the breakfast and I am going to the grandmother. In the afternoon I am going outside with friends and about 18; 00 I am going to the church. Then I am watching TV. On Sundays I am doing some shopping and I am going to the grandmother. In the afternoon I am studying and he is packing up for Monday. I am having supper, he is washing himself and I am going to bed.
3 2 3
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-30T09:53:29+01:00
My weekend start on Friday afternoon. When I back from school I'm relaxing and wtching TV. After I do my homework and clean my home. When I done this I serf on website. On Saturday morning I eat breakfast and I go to my grandma. Afternoon I leave my home with my friend and at 18.00 o'clock I go to church.
After I'm watching TV.On Sunday I do some shopping and go to my grandma. Afternoon I do my homework and pack my bag to school. I eat my dinner, have shower and go to sleep.
7 3 7