Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-30T09:55:31+01:00
,,Problemy Nastolatków".
Młode osoby mają bardzo dużo problemów, których rodzice często nie rozumieją. Czasami nie umieją sobie same z nimi poradzić, jednak często muszą wyjść z jakieś sytuacji, czy z wygraną czy przegraną.
Największym problemem nastolatków jest szkoła. Górują oceny, które muszą być dobre, żeby zadowolić rodziców. Niektórzy nie mają ambicji jednak muszę się uczyć, bo ich opiekunowie tego wymagają. W szkole są też koleżanki i koledzy. Niektórzy mniej nieśmiali mają bardzo duże problemy przez tzw. elity. One ich ,,niszczą". Przezywają, biją, pogardzają. Takie zachowanie może doprowadzić nawet do samobójstwa. Problemem nastolatka też jest, gdy jakiś nauczyciel za nim nie przepada. Wyżywa się na nim itp. To młodą osobę, bardzo zniechęca do chodzenia do szkoły. Miłość - to jest też bardzo duży problem. Oczywiście nieszczęśliwa. Każdy chciałby być kochany jednak, czasami zakocha się w takiej osobie, która nie odwzajemnia jego uczuć. Jest to straszny cios. Taka osoba nie ma chęci do życia, chciałaby umrzeć. Miłość działa jak narkotyk - uzależnia. Rodzice, to problem bardzo powszechny. Nastolatki nie umieją się z nimi dogadać. Często wynikają kłótnie z byle powodu. Nastolatek-rodzic nie umieją rozmawiać ze sobą, każdy chodzi własanymi drogami. Inni rodzice swoimi dziećmi w ogóle się nie interesują. Nastolatki przeważnie potrzebują wsparcia. Alkohol, norkotyki, papierosy i inne używki. Duży problem, który pojawia się coraz częsciej. Nastolatki biorą dla zabawy, a później już nie mogą z tego wybrnąć.
Jest wiele takich problemów, ale uważam, że poruszyłam naważniejsze i największe. Nawet najmniejszego problemu Nastolatka nie można lekceważyć!
12 2 12