Proszę o poprawienie mi błędów, daje najwięcej.

T :Bohaterowie książkowi , z tórymi mógłbym się zaprzyjaźnić.


Wielu z młodzieży szuka przyjaciół na dyskotekach, w internecie, lecz ja uważam że najlepszymi przyjaciółmi mogą zostać bohaterowie książkowi.
Jednym z mich przyjaciół mógłby zostać Mały Książę. Mimo to, że jest ode mnie młodszy, jestem pewna, że wiele bym się od niego nauczyła. Jest to chłopak szukający odpowiedzi na wiele pytań, a ja mogłabym mu rozwikłać niejasności. Bohater jest troskliwy i opiekuńczy. Tak jak ja, uwielbia rośliny i dba o porządek.
A to kolejny przykład przyjaciela książkowego. Jest nim Latarnik. Dorosły człowiek, który dużo w życiu przeżył. Szukał swojego miejsca na ziemi i je znalazł. Była to wyspa. Potrzebował spokoju, odpoczynku. Tak jak każdy z nas ma ochotę popłynąć na swoją bezludną wyspę i odpocząć od świata. Latarnik nauczyłby mnie rzetelnej i uczciwej pracy, a ja mogłabym z nim napawać się wolnością i słuchać fal rozbijających się o brzeg wyspy.
Za następny przykład posłużę się bohaterem z lektury "Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela" - Michasiem. Chłopiec uczył się dniami i nocami. Nauka sprawiała mu dużo problemów. Był zawzięty,a przy tym uparty- nie chciał się poddać i wierzy w poprawę swoich ocen. Michać nauczyłby mnie wytrwałości w nauce i motywacji w dążeniu do celu.
Wszystko to prowadzi do wniosku,że przyjacielem bez wątpienia może zostać bohater książkowy. Zarówno młodszy -Mały książę, jak i starszy - Latarnik. Dzięki Michasiowi zrozumiałam, jak ważne jest,to by mieć przyjaciół. Latarnik nauczył mnie, że każdy z nas potrzebuje odpocząć od świata. Michaś zaś uświadomił mi, że aby coś osiągnąć należy dać z siebie wszystko.

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-30T10:38:37+01:00
Wielu z młodzieży szuka przyjaciół na dyskotekach, w internecie, lecz ja uważam, że najlepszymi przyjaciółmi mogą zostać bohaterowie z książek.
Jednym z moich przyjaciół mógłby zostać Mały Książę. Mimo, że jest ode mnie młodszy, jestem pewna, że wiele nauczyłabym się od niego. Jest to chłopak szukający odpowiedzi na wiele pytań, a ja mogłabym mu rozwikłać niejasności. Bohater jest troskliwy i opiekuńczy. Tak jak ja, uwielbia rośliny i dba o porządek.
kolejnym przykładem "książkowego przyjaciela" jest Latarnik. Dorosły człowiek, który dużo w życiu przeżył. Szukał swojego miejsca na ziemi i je znalazł- była to wyspa. Potrzebował spokoju, odpoczynku. Tak jak każdy z nas, ma ochotę popłynąć na swoją bezludną wyspę i odpocząć od świata. Latarnik nauczyłby mnie rzetelnej i uczciwej pracy, a ja mogłabym z nim napawać się wolnością i słuchać fal rozbijających się o brzeg wyspy.
Następny bohater występuje w lekturze "Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela" - Michaś. Chłopiec uczył się dniami i nocami. Nauka sprawiała mu dużo problemów. Był zawzięty,a przy tym uparty- nie chciał się poddać i wierzył w poprawę swoich ocen. Michaś nauczyłby mnie wytrwałości w nauce i motywacji w dążeniu do celu.
Wszystko to prowadzi do wniosku,że przyjacielem bez wątpienia może zostać bohater książkowy. Zarówno młodszy -Mały książę, jak i starszy - Latarnik. Dzięki Michasiowi zrozumiałam, jak ważne jest,to by mieć przyjaciół. Latarnik nauczył mnie, że każdy z nas potrzebuje odpocząć od świata. Michaś zaś uświadomił mi, że aby coś osiągnąć należy dać z siebie wszystko.


Myślę że tak będzie lepiej.
Pozdrawiam
1 2 1
2010-01-30T10:40:48+01:00
Młodzież szuka przyjaciół w dyskotekach,w internecie lecz ja uważam że najlepszymi przyjaciółmi mogą zostać bohaterowie książkowi. Jednym z moich przyjaciół mógłby zostać Mały Książę. Mimo tego, że jest ode mnie młodszy, jestem pewna, że wiele bym się od niego nauczyła. Jest to chłopak szukający odpowiedzi na wiele pytań, a ja mogłabym mu rozwikłać niejasności. Bohater jest troskliwy i opiekuńczy. Tak jak ja, uwielbia rośliny i dba o porządek.A to kolejny przykład przyjaciela książkowego. Jest nim Latarnik. Dorosły człowiek, który dużo w życiu przeżył. Szukał swojego miejsca na ziemi i je znalazł. Była to wyspa. Potrzebował spokoju, odpoczynku. Tak jak każdy z nas ma ochotę popłynąć na swoją bezludną wyspę i odpocząć od świata. Latarnik nauczyłby mnie rzetelnej i uczciwej pracy, a ja mogłabym z nim napawać się wolnością i słuchać fal rozbijających się o brzeg wyspy.Za następny przykład posłużę się bohaterem z lektury "Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela" - Michasiem. Chłopiec uczył się dniami i nocami. Nauka sprawiała mu dużo problemów. Był zawzięty,a przy tym uparty- nie chciał się poddać i wierzy w poprawę swoich ocen. Michaś nauczyłby mnie wytrwałości w nauce i motywacji w dążeniu do celu.Wszystko to prowadzi do wniosku,że przyjacielem bez wątpienia może zostać bohater książkowy. Zarówno młodszy -Mały książę, jak i starszy - Latarnik. Dzięki Michasiowi zrozumiałam, jak ważne jest,to by mieć przyjaciół. Latarnik nauczył mnie, że każdy z nas potrzebuje odpoczynku od świata. Michaś zaś uświadomił mi, że aby coś osiągnąć należy dać z siebie wszystko.
1 2 1
2010-01-30T10:44:08+01:00
Przecinek przed że w pierwszym zdaniu
na początku są 3 powtórzenia "przyjaciel"

"Wielu z młodzieży szuka przyjaciół na dyskotekach, w internecie, lecz ja uważam, że powinni nimi zostać bohaterowie książkowi. Przykładem takiej osoby mógłby być Mały Książę.
Mimo, że jest ode mnie młodszy, jestem pewna, że wiele nauczyłabym się od niego. "
Reszta raczej dobrze:D
1 5 1