Napisz rozprawkę na temat: wyprawa, wędrówka, tułaczka...-podróż nie jedno ma imię. Uzasadnij trafność podanego stwierdzenia, odwołując się do jednego przykładu z arkusza i co najmniej dwóch przykładów z literatury lub historii, ewentualnie z obu tych dziedzin.Bardzo proszę o szybką odpowiedź ale nie z neta!!! :)

z góry dziękuję :)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-30T12:29:56+01:00
To zadanie miałam na egzaminie w zeszłym roku; ) Myślę, ze to nie jest trudne.. tylko trzeba chcieć ! :D Napisałaś 'z arkusza' ja niestety go nie mam więc trzeci argument dopiszesz sobie sama;)) Ale mogę pomóc; ))

Podróże w dzisiejszych czasach odbywane są przede wszystkim dla relaksu i chęci poznania nowych zakątków świata. Przyznać można, że podróż niejedno ma imię.
Jako przykładem posłuże się postacią z książki Antoine'a de Saint-Exupéry'ego pt. 'Mały Książe'. Jest ona fantastyczną baśnią, o bajkowej fabule. Podróżując do licznych miejsc poznaje nowych ludzi. Przede wszystkim Róże, w której jest niesamowicie zakochany, lecz ona nie była zadowolona, że ktoś tak bardzo się o nią troszczy. Więc Książe ją opuścić. Wedy własnie mamy do czynienia z tym, że zaczyna wędrować po innych planetach. Na koniec spotyka ogórd z tysiącami pięknych róż, ale niestety żadna mu się nie spodobała. Z takiego typu wędrówkami spotykamy się chyba najczęściej -w celu poznania nowych ludzi, miejsc.
Kolejnym argumentem jest postać Skawińskiego z książki 'Latarnik'. Ów bohater wyemigrował z ojczyzny gdy Polska była pod zaborami. KIedy uciakał z zajętego przez rozbiorców kraju zdał sobie sprawę, że już nigdy do niej nie wróci- co było jego największym zmartwieniem. Tułając się nieraz otarł się o śmierć. Wielu ludzi do dziś wybiera taki tryb życia. Uciekają ze swojego rodzinnego miasta w celu znalezienia lepszego życia. Czy wychodzi im to na dobre ? Z pewnością kiedyś zatęsknią za swoją małą ojczyzną.
TU DASZ ARGUMENT Z ARKUSZA, KRÓTKO GO PODSUMOWUJĄc.
Z powyższych argumentów wywnioskować możemy, że podróż ma wiele imion. Myślę, że udało mi się potwierdzić tezę: wyprawa, wędrówka, tułaczka...-podróż nie jedno ma imię.


mam nadzieję, że pomogłam^^
12 1 12