Odpowiedzi

2010-01-30T12:11:47+01:00
Bezkręgowce:są to zwierzęta,które nie mają szkieletu wewnętrznego takie jak:mięczaki,skorupiaki

rośliny nasienne:jest to system hierarchiczny klasyfikacji roślin,należą do podkrólestwa roślin naczyniowych

grzybki halucynki:po ich spożyciu u człowieka występują halucynacje.Takie grzybki można spotkać w lesie czy też na łąkach

Proszę o najlepszą odpowiedź :)
1 5 1
2010-01-30T12:27:25+01:00
BEZKRĘGOWCE
To grupa zwierząt która nie posiada kręgosłupa i czaszki.
Bezkręgowce dzielimy na :
a)Jamochłony
b)Robaki
c)Stawonogi
-owady
-pajęczaki
-skorupiaki
d)Mięczaki
-ośmiornice
-małże
e)Szkarłupnie
ROŚLINY NASIENNE
Wyróżniana w dawnych systemach grupa roślin charakteryzujących się wytwarzaniem nasion.
Zalicza się tu dwie największe grupy roślin wyższych: nagozalążkowe i okrytozalążkowe. Podobnie jak u mszaków i paprotników, u roślin nasiennych istnieje przemiana pokoleń, ale gametofit jest tu bardzo silnie zredukowany (gametofit żeński do woreczka zalążkowego, gametofit męski do ziarna pyłku), nie ma zdolności do samodzielnego odżywiania się (samożywność) i rozwija się na pokoleniu bezpłciowym (sporoficie).
GRZYBKI HALUCYNKI
Spośród pięciu tysięcy odmian grzybów znanych przez człowieka � około 80 odmian posiada właściwości psychoaktywne. Są one spotykane, oprócz dalekiej północy, na każdej szerokości geograficznej. Zazwyczaj miały one zastosowanie lokalne, związane z miejscowymi zwyczajami i obrzędami; stosowane były od wieków. Otaczano je czcią na całym świecie, ale szczególny kult grzybów istniał w Ameryce Południowej i Północnej.
Spośród wszystkich grzybów wywołujących halucynacje, na uwagę zasługuję dwa gatunki: grzyby psylocyble (Psylocyble mexicana / astecorum) i muchomor czerwony (amanita muscaria), gdyż właśnie te są współcześnie używane ze względu na właściwości psychodeliczne.


Myślę że pomogłam !