Hej potrzebuję na j. Polski charakterystykę i ocenę Adama Cisowskiego albo Profesora Pawła Gąsowskiego z książki pt: "Szatan z siódmej klasy". Była bym wdzięczna za takie zadanie, aby pani nie skapnęła się że jest z internetu z gór dziękuję!!!
Zadanie jest za 65 punktów !!!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-30T13:54:36+01:00
Głównym bohaterem książki Kornela Makuszyńskiego pt.” Szatan z VII klasy” jest Adam Cisowski.Miał on 17 lat i chodził do siódmej klasy gimnazjum dla chłopców w Warszawie .Jego ojciec był lekarzem, a matka zajmowała się domem i czwórką jego rodzeństwa.
Głowę Adasia zdobiły jasne włosy , a oczy miał bystre i przenikliwe.Jak na swój wiek był bardzo opanowanym i rozważnym chłopcem.Bardzo szybko podejmował decyzje , oznaczał się trzeźwym umysłem . Nauka chłopcu przychodziła bardzo szybko . Zawsze umiał rozwiązywać ciekawe zagadki .Wierzył w uczciwość przyjacielską.Każdy cenił w nim mądrość oraz dobre serce .Nigdy nie potępiał ludzi ani ich pochopnie nie osądzał .Miał talent i zacięcie detektywistyczne .Kierując się rozwagą oddał pióro Przywłaszczone przez Burskiego.
Postać bardzo mi się podobała .Odwaga oraz żądza przygód doprowadzała , że Adam zdecydował się pomóc profesorowi Gąsowskiemu. Ww towarzystwie chłopca nigdy nie można było się nudzić.Uważam , że był idealnym przyjacielem .


Liczę na naj. ^^
1 5 1