Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-30T13:34:32+01:00
Moim zdaniem warto mieć przyjaciela. Gdy jest nam smutno on zawsze nas pocieszy, wysłucha nas oraz da radę. Jeśli jest naprawdę naszym przyjacielem to zawsze znajdzie dla nas czas. W przyjaźni najważniejsze jest zaufanie i wspieranie się nawzajem. Przyjacielowi możemy się wyżalić, ale musimy pamiętać, że jeśli on nam pomoże i my powinniśmy się jemu odwdzięczyć i nie zignorować go, gdy będzie w potrzebie. Może się tak zdarzyć, że to właśnie on będzie potrzebował naszej pomocy, nieważne w jakiej dziedzinie. Warto mieć przyjaciela, ale trzeba pamiętać, że najlepszy przyjaciel, który wie o nas wszystko, może stać się naszym największym wrogiem i wykorzystywać te informacje przeciw nam.
1 5 1
2010-01-30T13:42:03+01:00
Książka ,,Mały Książę" Antoina de Saint Exuperego uświadamia nam,że w życiu warto mieć przyjaciela,lecz trzeba pamiętać,że przyjaźń trzeba pielęgnować.
Mały Książę podczas podróży po planetach w poszukiwaniu przyjaźni zrozumiał,że nie dobro materialne,nie ziemia i nie ciągłe wykonywanie pracy są ważne w życiu lecz ktoś z kim można porozmawiać i wzajemnie się wspierać.Lis powiedział naszemu bohaterowi,że najważniejsze jest niewidoczne dla oczu,dobrze widzi się tyko sercem.Jest to bardzo ważny cytat,ponieważ ludzie bardzo często oceniają innych z wyglądu,a nie wiedzą co człowiekowi w duszy gra.
Każdy z nas powinien się nauczyć,że druga osoba może nam dać o wiele więcej szczęścia niż np. pieniądze.Powinniśmy starać się zrozumieć innych i pomagać sobie nawzajem,bo wtedy poczujemy się szczęśliwi.
Mały Książę po pewnym czasie zrozumiał jaką ważną osobą była dla niego róża.I choć była jedną z wielu róż na świecie tylko ją kochał,ponieważ on ją oswoił.

Proszę o najlepszą odpowiedź :*
2 5 2