Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-30T14:26:29+01:00
Proces starzenia się społeczeństwa występuje głównie w krajach bogatych.które mają wysoko rozwiniętą gospodarke. Najwiekszy wpływ na proces starzenia ma ilość urodzen. Duży udział liczby urodzeń przyczynia się do wzrostu udziału dzieci w strukturze populacji a co za tym idzie, do zmniejszenia się udziału ludności najstarszej.

Proces starzenia może być hamowany lub przyspieszany. Wydłużenie życia najstarszyc przyspiesza to zjawisko a naodwrót działa zwiększenie się przeżywalności noworodków .


Ludzie powinni wcześniej zakładać rodziny gdyż ludzie dużo pracują stawiają na wykształcenie a rodziny zakładają bardzo póżno to przyczynia się do wzrostu starzenia się społeczeństwa.

Wniosek
Ludzie powinni konetrowaać się w większym stopniu na zakładaniu ich rodzin oraz dbanie o nie i ich rozmnażanie. A wtedy proces starzenia gwałtownie zmaleje.:)

Mam nadzieje że pomogłem :)
15 4 15
2010-01-30T16:45:02+01:00
Starzenie się społeczeństwa to jeden z aktualnych problemów społecznych w Europie.
Jest to proces demograficzny mający wpływ na politykę ludnościową, który wywołuje określone problemy organizacyjne i koszty ekonomiczne państwa. Związane jest to z potrzebą właściwego systemu opieki nad osobami starszymi.
Liczba tych osób w społeczeństwie stale rośnie i wynika z trzech przyczyn, mówiących o starzeniu się społeczeństwa:
-do wieku emerytalnego zbliża się pokolenie powojennego wyżu demograficznego,
-zmniejszania się liczby urodzeń
-wzrasta długość życia.

Wnioski:
-zbyt późne zakładanie rodzin prowadzi do starzenia się społeczeństwa,
-nie powinno się stawiać głównie na wykształcenie, a przede wszystkim na założenia rodziny,
-aby zmalał proces starzenia, należy myśleć o poczęciu potomków wcześniej.

9 3 9
  • Użytkownik Zadane
2010-01-30T18:38:28+01:00
Dawniej za czasów Jezusa ludzie żyli bardzo długo ok. 500 lat niektórzy więcej, ale teraz coraz więcej ludzi umiera w młodym wieku . Starcy potrafią wytrzymać ok. 80 lat, jest to w porównaniu do wcześniejszych czasów bardzo mało . Głównym powodem tego jest niezdrowa żywność gdzie się dodaje bardzo dużo chemii , chemia szkodzi naszemu organizmowi głównie sercu i innym ważnym narządom , dlatego wcześniej się starzeją . Ale również stres . Niestety starość nie radość mówi nam o tym fraszka Jana Kochanowskiego pod tytułem Na Starość Biedna starości, wszyscy cię żądamy,
A kiedy przyjdziesz, to zaś narzekamy. Według mnie w dzisiejszych czasach ludzie powinni rzadziej umierać , gdyz bardzo duzo naszych bliskich odchodzi i jest to przykre ;(
13 1 13