Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-01-30T15:07:12+01:00
Telimena w utworze Adama Mickiewicza pt."Pan Tadeusz" gdy następował postem akcji, coraz bardziej zaskakiwala czytelnikow swoja osoba,.Dużo osob uwaza ja za straszna intrygantke, a inni za kobiete irytujaca. Ale jaka kobieta tak naprawde jest telimena? W mojej pracy postaram sie przedstawiac swoje refleksje na ten temat.
Moim pierwszym argumentem potwierdzajacym moje racje jest sam fakt tworzenia roznego rodzaju intryg.Możemy ją poznać jako niespotykana intrygantke, Kyóra traktuje mążczyzn jak przdmioty.Świadczy o tym scena, gdy Telimena wyglasza monolog do swojego kota, zastepujac przy tym emocje chłodna kalkulacja, gdzie zastanawia się na wyborem związku dojżałym HRABIM, lecz może z młodym TADEUSZEM.
Teraz ja wezmę pod uwagę jeden z argumentów, którego treść przemawia, za tym że Telimena jes osobą bardzo irytującą. Faktem który to potwierdzi moze byc chocby to, że uwielbiała się przechwalać o swoich podróżach ktorych "tak wiele czerpała", a ktore tak naprawde posiadaly tylko jeden cel. Byl nim oczywiscie majatek,ktory Telimena chciala pozyskac dzieki znajomosciom które zawierała w Petersburku. Telimena bardzo próbowała zainteresować swoimi opowieściami mążczyzn ,co niektorych ciekawilo.
Na zakończenie uwazam,ze w pelni udowodnilam,ze Telimena ma w sobie tak naprawde dwie rozne osobowosci. Jedna intryguje,druga zaś nas irytuje. Jest to kobieta niezmiernie ciekawa, choc tak bardzo zmienna. Nie raz jej uosobienie zadziwia czytelnika. Telimena pomimo swoich wad jest jednak bohaterką pozytywną, wprowadzajaca do powiesci Mickiewicza humor oraz tak zroznicowane oblicze niemłodej juz przezciez,lecz dojrzalej kobiety

mam nadzieje że pomogłem
12 3 12