Napisz dalszy ciąg mitu o Dedalu wiedząc że :
-Po ucieczce z Krety Udał się na Sycylię do króla Kokalosa.
-Minos odnalazł go podstępem: ogłosił żę da nagrodę temu kto zdoła przeciągnąć nic przez muszlę pełną zakamarków . Dedal posmarował muszlę od zewnątrz miodem , w jej s ślepym końcu wywiercił otwór , po czym wpuścił do środka mrówkę z przywiązaną jedwabna ncią . Mrówka przebiegła przez labirynt by odnalężć miód .
-Dedalowi udało się uciec przed Minosem.
-Został na Sycylii Gdzie tworzył wiele wspaniałych rzeczy , np. plaster miodu ze złota do świątyni Afrodyty, ruchome lalki itp.
-Po śmierci Hefajstos zabrał go by pomagał mu w warsztacie
W opowiadaniu zastosuj dialogi , opis, elementy charakterystyki postaci.

To musi byc ze sobą połączone . prosze to pilne.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • 1122
  • Rozwiązujący
2010-01-30T16:12:08+01:00
Dedal i Ikar to bohaterowie jednego z najbardziej znanych mitów greckich. Ikar był synem Dedala który był wszechstronnym artystą architektem, rzeźbiarzem oraz wynalazcą skomplikowanych mechanizmów. Pracował on u króla Minosa na Krecie gdzie pewnego dnia zakończył budowę labiryntu gdzie król Minos miał zamknąć potwora Minotaura. Dedal bardzo tęsknił za rodzinnym miastem. Minos wiedząc o tym zakazał mu opuszczać Kretę. Wtedy pomysłowy Dedal sporządził dla siebie i swego syna Ikara skrzydła z piór które przymocował woskiem do ramion. Przed tą podróżą ojciec ostrzegł syna aby nie leciał zbyt nisko gdyż pióra na siąknęłyby wtedy wilgocią bo by spadł, ani zbyt wysoko bo wosk mógł by się roztopić w promieniach słonecznych. Po ostrzeżeniach ojca obaj wzbili się w powietrze. Ikar jednak pełen dumy nie usłuchał rad ojca i wznosząc się coraz wyżej tak bardzo zbliżył się do słońca że wosk stopił się i śmiałek runął na ziemie która od tego czasu zwie się Ikarią a morze wokół niej Ikaryjskim. Dedal zaś cały i zdrowy dotarł na Sycylię.
65 1 65