Odpowiedzi

2010-01-30T15:55:08+01:00
Anoreksja- ogromne ograniczenie spozywanych posilkow powoduje gwaltowny spadek masy ciala moze doprowadzic do roznego rodzaju chorob i w rezultacie do smierci

nadcisnienie tetnicze lub cukrzyca moga spowodowac wylew krwi do mozgu - to do nadcisnienia
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-30T15:57:28+01:00
Cukrzyca to choroba metaboliczna charakteryzująca się podwyższonym poziomem cukru we krwi, aby zapobiec tej chorobie należy umiarkować spożywanie wszelkiego rodzaju tłuszczów, dostarczać organizmowi odpowiednich ilości błonnika.

Miażdżyca spowodowana jest zbyt wysokim poziomem cholesterolu w organizmie, jest główną przyczyną stwardnienia tętnic, co prowadzi do niedokrwienia mózgu, zmian psychicznych, pękania naczyń, udarów, choroby wieńcowej a także może być powodem powstania tętniaka.
2 5 2
  • kh24
  • Rozwiązujący
2010-01-30T15:58:10+01:00
1. Choroby układu krążenia.

Wśród tych chorób najczęściej zdarza się choroba niedokrwienna serca. Cierpi na nią w kraju ponad 1 min osób.Główną przyczyną chorób układu krążenia jest miażdżyca naczyń krwionośnych polegająca m.in. na odkładaniu się złogów tłuszczowych, głównie cholesterolowych, a także kolagenu i soli wapnia na wewnętrznych ścianach tętnic. Są to procesy niezmiernie złożone, prowadzące do zwężenia światła tętnic i w efekcie zmniejszenia przepływu krwi, niedotlenienia tkanek i narządów. Ważnym czynnikiem miażdżycy są zmiany zakrzepowe. Krańcowym jej objawem jest całkowite zamknięcie światła tętnicy, w wyniku czego dochodzi do martwicy (np. zawału mięśnia sercowego).

2. Zaburzenia na tle niedoboru jodu.
Jod jest ważnym substratem do produkcji hormonów tarczycy, które z kolei mają decydujące znaczenie w prawidłowym rozwoju i funkcji mózgu oraz regulują wiele procesów życiowych. Do zaburzeń na tle niedoboru jodu zalicza się wole endemiczne, niedoczynność tarczycy, kretynizm, opóźniony rozwój psychofizyczny, zwiększenie śmiertelności wśród dzieci oraz obniżenie rozrodczości.


Zagraj warto wygrać: http://www.wygraj100.info/?t=2534117
1 5 1