DAM NAJ NAJ ZA NAPISANIE MI TYCH POLECEŃ NA 1 LUB 1,5 STRONY
3) "nie ma magazynów z przyjaciółmi więc ludzie nie mają przyjaciół"
CZY ZGADZASZ SIĘ Z TĄ OPINIĄ I DLACZEGO
4)NAPISZ TWOJE WYZNANIE NA TEMAT MIŁOŚCI LUB RADOSCI
5) podaj 10 rad ja zdobyć prawdziwego przyjaciela
zastosuj tryb rozkazujący
DZIĘKI

2

Odpowiedzi

2010-01-30T16:24:18+01:00
3)Nie....!.
Ponieważ przyjaciół ma prawie każdy człowiek. I żeby mieć przyjaciela nie trzeba mieć "magazynów z przyjaciółmi".
Bo my sami sobie ich szukamy.
"Przyjaciela szuka się kilka a traci w kilka sekund".

4)Miłość to uczucie kiedy rodzi się kiedy kogoś kochamy. Te go słowa nie rzuca się na wiatr.Do miłości każdy człowiek dojrzewa.
Nie można zapomnieć też,że miłość rani czasem drugą osobę.

5)
- Musisz ufać innym!
- Nie obrażać innych!
- Pomagać innym!
- Nie kłamać!
- Nie osądzać innych po wyglądzie!
- Być sprawiedliwym!
- Nie krzywidzić nikogo!
- Wyciągnij pierwszy rękę!
- Badź szczery!
-Ufaj!
1 5 1
  • Użytkownik Zadane
2010-01-30T16:28:40+01:00
3) 'Nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół'

Osobiście nie zgadzam się z tą opinią, gdyż jest to nieprawda, czyste kłamstwo. Przyjaźni nie jesteśmy w stanie kupić, jednak jej rola jest dla nas bardzo istotna, każdy pragnie mieć jak najwięcej przyjaciół. Ludzie poznają swoich prawdziwych przyjaciół przez całe swoje życie. Nie jest to zależne od jakiś wyimaginowanych magazynów z przyjaciółmi, co jest tylko metaforą. Jak już napisałem, przyjaciół, znajomych, poznajemy przez całe swoje życie i jest to zależne od charakteru jednostki nie tyle od magazynów z nimi. Jeśli jednostka jest otwarta na społeczeństwo, lubi nawiązywać nowe znajomości, zachowuje się lojalnie względem innych, przestrzega norm moralnych to jak najbardziej zasługuje na olbrzymią liczbę przyjaciół i zapewne takową posiadać będzie. Jeśli zaś persona dana jest outsiderem, aspołecznikiem, to raczej nikłe są szanse odnalezienia przyjaciół, ludzi, na których możemy się opierać. inną kwestią ważną dla tego zagadnienia jest wspólnota zainteresowań ludzi. Gdy mamy wspólne zainteresowania, łatwiej zawiązujemy więzi, przyjaźnie. Przyjaźń opiera się na wspólnocie interesów obustronnych lub/i na psychologicznym przyciąganiu się osób.
Reasumując, nie zgadzam się ze stwierdzeniem 'nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół', gdyż człowiek może nawiązać przyjaźń niezależnie od istnienia metaforycznych magazynów z przyjaciółmi, gdyż istnienie takowych nawet nie jest realne, dementowane jest ono przez naturę człowieka jak i jego możliwości. Człowieka pcha ku człowiekowi. Człowiek nie oczekuje bezinteresownych ludzi, którzy będą dla niego mili bez powodu. Istotą człowieczeństwa jest działanie społeczne, mające na celu nawiązanie przyjaźni, toteż stwierdzenie, że nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół jest błędne, bowiem przyjaźń jest dążeniem człowieka i nie można powiedzieć, by jednostka nie miała żadnego przyjaciela.

4)nie wiem o co chodzi,

5)Bądź miły!
Szanuj innych!
Bądź koleżeński!
Bądź otwarty!
Nie denerwuj się!
Słuchaj innych!
Wspieraj osobę, która może być Twym przyjacielem!
Żyj dla przyjaciela!
Broń zawsze jego interesów!
Zawsze okazuj swą przyjaźń!
1 4 1