Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-01-30T16:44:01+01:00
Na Starym Mieście w Krakowie przy niewielkiej ulicy Poselskiej stoi barokowy kościół sióstr bernardynek pod wezwaniem św. Józefa. W nim cześć odbiera Dzieciątko Jezus Koletańskie - łaskami słynący wizerunek małego Zbawiciela, który w sposób szczególny chce pomagać małżeństwom mającym problemy z przyjściem na świat potomstwa, matkom w stanie błogosławionym oraz ich dzieciom. Nie brak też świadectw cudownych uzdrowień osób dorosłych, uwolnień z nałogów i opętań. Liczba cudów i łask jakie za przyczyną tej cudownej figurki otrzymują wierni, którzy z ufnością zwracają się o pomoc od wielu już lat, zachwyca i pobudza do gorliwszej jeszcze czci dla Dzieciątka Jezus.
2010-01-30T16:47:37+01:00
W bocznym ołtarzu maleńkiego kościoła św. Józefa znajduje się siedemnastowieczna figurka Dzieciątka Koletańskiego.

Jego nazwa wywodzi się stąd, że pierwotnie figurka znajdowała się w kościele koletek (bernardynek ) na krakowskim Stradomiu.

Legenda głosi, że rzeźba Dzieciątka Jezus płynęła Wisłą i zatrzymała się właśnie w okolicach Stradomia, gdzie mieszkały bernardynki. Niestety ich kościół został zburzony na początku dwudziestego wieku. Ocalałą figurkę przeniesiono do kościoła św. Józefa.
2010-01-30T16:49:18+01:00
Jest Legenda o nim która głosi, że rzeźba płynęła Wisłą i że przybiła właśnie w okolicach Stradomia, gdzie mieszkały bernardynki. Ale ich kościół zburzyli na początku XX wieku. Ocalałą figurkę przeniesiono do kościoła św. JózefaWiem tylko tyle myślę że pomogłam ..
Liczę na naj . ; ]]