Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-31T00:31:54+01:00
Śmierć jest tematem bardzo trudnym dla każdego człowieka, ponieważ jest to odejście z tego świata i pożegnanie całego swojego życia w jednej zazwyczaj krótkiej chwili.
Współcześni ludzie, ogólnie boją się tego momentu. Lękają się, gdyż nie mają pojęcia, co stanie się z nimi po śmierci. Najczęściej wyobrażają sobie straszne rzeczy, takie jak na przykład błąkanie się po ziemi w postaci ducha przez całą wieczność, czy porwanie przez mrożące krew w żyłach zjawy. Wyobraźnia ludzka nie zna granic, a takich rzeczy najczęściej wpaja człowiekowi telewizja. Często filmy opowiadają o duchach i zjawach, które błąkają się po ziemi po opuszczeniu jej ciałem. Wszystko to nic innego, jak ludzka wyobraźnia. Czasem naprawdę filmy są przesadnie wyreżyserowane i sprawiają, że człowiek zaczyna lękać się śmierci. Nie wie, co czynić, aby po śmierci nie zostać pochłoniętym przez ciemność, zło, lub jeszcze inne cuda, które ludzka wyobraźnia jest w stanie wymyślić. Uważam, że nie powinno się tak bardzo lękać śmierci. Jest to coś, co prędzej, czy później spotka każdego z nas i nie jesteśmy w stanie przed tym uciec. Co prawda można przedłużać moment, gdy pożegnamy się z naszym życiem, lecz stanie się to prędzej, czy później. Stanęli po drugiej stronie wszyscy, którzy już nas opuścili i nie wiemy, co naprawdę ich tam spotkało, ale już tyle wieków istnieje ludzkość, że nie ma sensu bać się śmierci, którą już przeszła tak wielka ilość ludzi. Jeśli znikniemy na wieki, to znikniemy, jeśli będzie piekło i niebo, to niech tak będzie. Dobrzy pójdą do nieba, źli do piekła i sprawiedliwości będzie zadość, ale dlaczego wymyślać takie głupstwa o śmierci? Zrozumiałe jest, że to wynika z niewiedzy ludzi, lecz dlaczego od razu tak przesadzać?
Wydaje mi się, że ludzie w tych czasach, nie mają prawdopodobnie prawdziwych problemów, gdyż przejmują się na zapas tym, co spotkało wszystkich zmarłych i nadejdzie czas, że spotka się i z nami żyjącymi.