Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-01-30T18:54:07+01:00
Tak sobie myślę, jak zachęcić młodych, a dzieci zwłaszcza do uczestnictwa na roratach.
Uczestniczyłam kilkanaście razy w roratach w pewnej parafii, nie naszej.
Tam przed Eucharystią gaszone są wszystkie światła. Procesja wchodzi od tyłu Kościoła. Liturgiczna Służba Ołtarza, Księża jak również i dzieci idą w procesji z zapalonymi lampionami. Światła zapalane są podczas odmawiania 'Chwała na wysokości"
Co jeszcze. Po odczytaniu Ewangelii, wierni siadają. A kapłan króciutko omawia Ewangelię, wygłasza krótkie kazanie. Mnie osobiście taka forma rorat bardzo pomogła w przeżywaniu Adwentu.

Marzeniem moim jest, by było tak i w naszej parafii.
Zdaję sobie sprawę, że do tego daleka droga.
Ale choć troszeczkę coś zmienić? Choćby krótkie słowo każdego dnia po Ewangelii. Co by Słowo Boże nie przeszło bez echa, jak to się zdarza często, odczytane i zapomniane, nie rozmyślane.

Da się?
Choć troszeczkę, odrobinkę coś zmienić?MOZESZ NAPISAC O TAK DLACZEGO NIE TO MOZESZ ZMIENIC W SWEJ PARAFI CHOCBY NA CZAS ADWENTU .

LICZĘ NA NAJ !
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-30T22:10:46+01:00
Zmieniłabym przede wszystkim to, że ludzie wychodzą w trakcie Mszy Świętej i nie zostają do końca ostatniej piosenki. Wprowadziłabym tradycję modlitwy po zakończonej pieśni - trzy razy "Chwała Ojcu", po czym wezwanie "Panie pozostań z nami".
Wprowadziłabym pomoc między parafianami - takie drzewko pomocy. Każdy mógłby zawiesić karteczkę z tym, czego potrzebuje konkretnie np. "ubrania dla małego dziecka", w zamian za spełnienie prośby z innej karteczki, np "pomóc w sprzątaniu ogrodu" - gdzieś, w którejś parafii jest coś takiego, według mnie genialny pomysł.
Dalej: wprowadziłabym godzinę rozmów młodzieży z księdzem, aby mieli możliwość zadawania pytań dotyczących Boga, w luźnej rozmowie.
Założyłabym parafialny chór najmłodszych dzieci - w wieku 5 - 9 lat.
2010-01-30T22:20:46+01:00
Możesz napisać np tak:
W swojej parafii zmieniła bym np. to żeby było więcej spotkań z Młodzieżą jakieś wspólne zajęcia, jakieś wycieczki, pielgrzymki.
Różnorakie spotkania mające na celu zajęcie czasu i pokazanie Boga z Innej strony ludziom że poprzez Tance i Śpiewy tez mozna się modlić do Boga.