Napisz list oficjalny do lokalnej gazety. Poinformuj w nim o zbiórce książek do szkolnej biblioteki, prowadzonej przez uczniów twojej szkoły wśród mieszkańców miasta. Poproś redakcję o poparcie akcji i opisanie jej na łamach gazety.
Plissss :)*

2

Odpowiedzi

2010-01-30T19:44:32+01:00
Na poczatku mojego listu chciałabym pozdrowiĆ wszystkich czytelników.
Mam na imię .... i chciałabym poaństwa poinformowaĆ o zbiórce książek do szkolnej biblooteki. Jest ona niezwykle ważna dla naszej szkoły. Zbiórka ta jest organizowana przez uczniów naszej szkoły wśród mieszkańców miasta. Mam nadzieję że państwo nas poprą w tej zbiórce i okażą swoje dobre serce.
Na końcu mojego listu chciałabym jeszcze raz Panstwa pozdrowiĆ i podziękowaĆ za przeczytanie go.
W imieniu szkoły z........ (i twoje imie)Bardzo proszę redakcje o paparcie naszej akcji oraz opisanie jej na łamach gazety.
Nie wiem czy to jest dobrze ;/
2 3 2
2010-01-30T19:49:50+01:00
Warszawa 19.04.2009
Droga redakcjo!
W naszej szkole, ....... ,(nazwa szkoły) odbywa się zbiórka książek do szkolnej biblioteki. Akcję prowadzą uczniowie naszej szkoły wśród mieszkańców miasta. Wiele ludzi wyrzuca lub pali książki, które mogą być pomocą dla wielu uczniów. Nasza biblioteka została ostatnimi czasy rozbudowana i mamy wiele miejsca na nowe książki, jednak mała ilość osób jest chętnych do oddawania książek, po prostu nie dotarła do nich wieść o naszej akcji, wiec literatura jest niszczona. Te książki mogą dać wiele pożytku dla młodzieży i tu mamy prośbę. Czy Wasza redakcja, która jest chętnie czytana wśród obywatelów naszego miasta, mogła by zamieścić opis naszej akcji na łamach gazety. Bylibyśmy bardzo wdzięczni.
.....................
3 3 3