Odpowiedzi

2010-01-30T19:33:53+01:00
Ostatni byłam na trzydniowej wycieczce w górach.Była ona najfajniejszą ze wszystkich jakie do tej pory odbyłam . Chodziliśmy po górach,zjeżdżaliśmy ciągiem ,Organizowaliśmy różne zabawy. Rzucaliśmy się śnieżkami.Mieliśmy tez kulig.Poznałam wiele ciekawych osób, z niektórymi nawet się zaprzyjażniłam.Ta wycieczka na pewno na długo pozostanie mojej pamięci.
50 4 50
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-30T20:02:16+01:00
Dnia 16 września 2008 r. odbyła się wycieczka do Biskupina i Rogowa. Ta wycieczka miała na celu ukazać młodzieży kontrast pomiędzy życiem dzisiejszym , które można nazwać wyścigiem szczurów w pogoni za pieniędzmi i karierą oraz życiem naszych przodków, którzy zaczynali od zera, mieszkali w szałasach, polowali by nie umrzeć z głodu. O godzinie 5.00 odbyła się zbiórka przed szkołą podstawową w Lelicach. Na wycieczkę wybraliśmy się z trzema pańmi:
P dyrektor- Jadwigą Paradowską,
nauczycielką j. polskiego- P. Mariolą Wasiołek,
nauczycielem wychowania zintegrowanego- P. Lidią Malinowską.

Na twarzach młodzieży widać radość, zadowolenie, wszyscy są przepełnieni wielkimi emocjami tym , że biorą udział w tej wycieczce. Są już wszyscy, a więc ruszamy. Wszyscy czekaliśmy końca aż w końcu :
-Jesteśmy na miejscu''- krzyknęła P. Lidia.
Pierwszym etapem naszej wycieczki był dojazd do Wenecji. Jechaliśmy również kolejką. Gdy już wysiedliśmy, doszliśmy do osady biskupińskiej.
- A więc tak wygląda Biskupin, to piękne miejsce, powiedział jeden z naszych uczestników.
Biskupin to niewielka wieś położona w województwie kujawsko- pomorskim, na pojezierzu Gnieźnieńskim, w powiecie żnińskim. Biskupin jest w Polsce bardzo popularny za sprawą niecodziennego stanowiska archeologicznego, bardzo chętnie i często odwiedzanego przez turystów. Wioska leży w odrębie regionu historycznego- etnograficznego zwanego Połukami. Jest to malownicza kraina , bogata w lasy, jeziora i liczne zabytki, rozciągająca się pomiędzy Wielkopolską, Pomorzem i Kujawami. Przebiega tędy Szlak Piastowski. Aby przybliżyć nam bogactwo kultury duchowej i materialnej przybyli do Biskupina najlepsi specjaliści z krajów zajmowanych dawniej przez ludy bałtyjskie. Wraz z opiekunami naszej wycieczki mogliśmy poznać całą historię osady biskupińskiej, jak rozwijało się tam życie, jak ludzie borykali się z problemami życia codziennego. Po kilku, wyczerpujących godzinach w Biskupinie ruszyliśmy do Rogowa- parku Jurajskiego. Spacer po parku połączony był z oglądaniem dinozaurów, o których życiu bardzo ciekawie opowiadała pani przewodniczka. Prawdziwą frajdą był plac zabaw dla dzieci, a jeszcze większą frajdą czterdzieści pięć minut wolnego czasu. W drodze powrotnej było bardzo wesoło- śpiewaliśmy w autobusie. Wstąpiliśmy do pobliskiego Macdonaldu. Po całym, wyczerpującym dniu wróciliśmy o godzinie 18.00 do domu. Myślę, że dla wielu z tych młodych ludzi była to dobra lekcja historii, a także tolerancji i życzliwości dla innych ludzi.

Miejmy nadzieję, że takich lekcji jest przed nami jeszcze wiele........
6 2 6