Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-30T19:38:07+01:00
Komputer jest urządzeniem niesamowicie pomocnym w nauce. Dzięki ogromnej liczbie encyklopedii multimedialnych oraz programów dydaktycznych w każdej chwili możemy pogłębić swoją wiedzę i nauczyć się czegoś nowego i interesującego.
W dobie rozwijającej się techniki internet wydaje się nieodzownym elementem życia każdego człowieka. Korzystają z niego poważne konsorcja finansowe, banki, korporacje przedsiębiorstw, spółki. Nie sposób wymienić wszystkich podmiotów, których prawa i funkcjonowanie jest uzależnione od internetu. Najważniejsze jest to, że każdy człowiek, nawet jeśli nie dla potrzeb swojej pracy, to chociażby dla przyjemności odwiedza adresy internetowe.
Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć, czy internet stanowi dobrodziejstwo czy przekleństwo współczesnego człowieka. Według mnie, najważniejszym celem naszego życia jest znalezienie złotego środka, a więc sytuacji pośredniej, kiedy będziemy mogli cieszyć się internetem i korzystać z jego dobrodziejstw przy jednoczesnym uważnym baczeniu, żeby nie popaść w jego „pułapki”, które w sobie zawiera.
Musimy jednak bardzo się kontrolować żeby nie popaść w nadmierny „huraoptymizm” siadając do komputera. Bardzo często spacer po parku czy też rozmowa „na żywo” z przyjacielem przyniesie nam więcej korzyści.
W obecnych czasach to pytanie budzi wiele kontrowersji. Dziś żaden człowiek nie może obejść się bez komputera – chce mieć stały dostęp do najnowszych informacji. Dzięki tej „wielozadaniowej” maszynie bardzo szybko można zdobyć najświeższe wiadomości z danej dziedziny wiedzy, dokonać transakcji, porozmawiać z przyjacielem z Australii, a nawet zrobić zakupy. Pojawia się jednak pytanie – czy komputer na pewno ma same dobre strony? Warto się nad tym zastanowić. Dlatego teraz przejdę do przedstawienia zalet i wad tego powszechnego urządzenia.
Jedną z jego pozytywnych cech jest to, iż na stronach internetowych można znaleźć informacje na różne tematy: ze świata polityki, sportu, rozrywki czy najnowszej techniki. Znajdziemy tam nie tylko teksty, ale także udźwiękowione krótkie filmy wideo.Chciałabym również zaznaczyć, że komputer jest jedną z przyczyn zaniku więzi międzyludzkich. Liczba osób, które przed monitorem spędzają prawie dwadzieścia cztery godziny na dobę stale rośnie. Straszne!
Konkluzja jest jedna. Procesów rozwoju techniki, w szczególności informacyjnej, nie da się zahamować. Należy jednak korzystać z tego umiejętnie, to znaczy tak, by kiedyś nie obudzić się zamkniętym w kapsule z maszyną, która jest naszym jedynym przyjacielem, nauczycielem, a może i bogiem. Człowiekowi dla równowagi i zdrowia psychicznego potrzebny jest drugi człowiek.
1 5 1