Witam, potrzebuję kogoś, kto napisał bym mi 4 programy(lub ile kto by umiał), znaczy napisać podstawowy(napisać go), następnie zmodyfikować go(i również napisać) następnie zmodyfikować go(i również napisać), oraz znowu zmodyfikować go(i również napisać), głównie chodzi mi oto, aby każde zadanie było oddzielnie napisane na jutro (tzn. niedziela). Jest mi to bardzo potrzebne. Z góry dzięki.

1.Napisz program rysujący na ekranie monitora n kwadratów o środku w punkcie (x,y) i długości boku a. Program powinien poprosić użytkownika o wprowadzenie liczby kwadratów n oraz dla każdego z kwadratów wylosować x i y, gdzie 0<=x<640, 0<=y>480 i obliczyć długość boku a jako 1/5 sumy współrzędnych x i y.
Wskazówka: Do losowania użyć funkcji random().

2.Zmodyfikuj program z punktu 1 tak, aby powierzchnia każdego z rysowanych kwadratów była nie większa niż 1000 (przy losowaniu odrzuć kwadraty zbyt duże).

3.Zmodyfikuj program z punktu 2 tak, aby dodatkowo obliczał i – po wykonaniu rysunku, zaczekaniu na naciśnięcie dowolnego klawisza i zamknięciu trybu graficznego – wypisywał sumę powierzchni kół wpisanych w kwadraty.

4.Zmodyfikuj program z punktu 3 tak, aby odrzucił kwadraty o boku o długości 0 oraz dodatkowo znajdował i wpisywał minimalną i maksymalną powierzchnię kwadratu.

1

Odpowiedzi

2010-01-31T08:37:20+01:00
Cześć.

Napiszę Ci to dziś (niedziela) wieczorem pod warunkiem, że napiszesz mi DOKŁADNIE w jakim języku programowania ma to być.