Heyka wszystkim :D Bardzo proszę o pomoc! :) Muszę napisać wypracowanie z lektury "Opowieść Wigilijna" a jego temat to : recepta na szczęśliwe życie napisana przez Scrooge'a. Forma dowolna np. list, opowiadanie, itp. Najmniej musi być na trzy strony w zeszycie. Z góry dziękuje za pomoc.

2

Odpowiedzi

2010-01-30T20:56:39+01:00
Kartka z pamiętnika Scrooge'a
Od wielu lat żyję samotnie i jestem szczęśliwy. Zarabianie pienędzy i powiększanie majątku to moje powołanie. Dzieki temu, czuję sie spełniony.
Nie tracę czasu na brednie, takie jak Boże Narodzenie. To święto , z powodu kupowania licznych upominków jedynie wyciąga fundusze z naszej kieszeni. Ani się obejrzeć, a jest się biednym jak mysz kościelna. Mój siostrzeniec, Alfred jest taki nierozsądny! W Wigilie trwoni wszystkie pieniądze, a co najdziwniejsze - wcale mu to nie przeszkadza. On, który zarabia pietnaście szylingów tygodniowo ! Bardzo denerwuje mnie ten gwar panujacy w domach podczas wigilijnej kolacji. Cenię sobie spokój i ciszę - to moi jedyni sojusznicy w zarabianiu pieniędzy. Tak naprawde wszyscy inni są przeciwko mnie - często nachodza mnie żebracy z prośbą o wspomożenie ich datkiem. Próżniacy, którzy sami niczego nie osiągnęli i to niby ja mam ich utrzymywać !
Jestem już stary, ale nie mam zamiaru spocząć na laurach. Sam dla siebie pragnę całe zycie uczciwie przepracować. Mój dorobek powinno się stawiac za wzór każdemu - należy anagżować się bez reszty w pracę i być rozsądnym w rozporządzaniu pieniędzmi.
2 3 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-30T21:01:48+01:00
Drogi czytelniku,
pisząc teraz list możesz mi zaufać wiem o czym piszę. Przeżyłem ostatnio niezwykłą przemianę i teraz to widzę bardzo dobrze. Z egoistycznego skąpca, który żałował nawet każdej sekundy stałem się człowiekiem pogodnym, chcącym żyć i naprawiać swoje wcześniej popełnione błędy. Moją pierwszą wskazówką może być na pewno ciepło rodzinne. Pamiętaj abyś na pierwszym miejscu stawiał właśnie dom i najbliższych.Nie warto piąć się po szczeblach kariery zawodowej, gdy wracając do domu nikt na ciebie nie czeka. To bardzo smutne. Wiedz także,że rodzina pozostanie na zawsze a nawet najlepszy wspólnik może się okazać parszywcem.
Po drugie nie szczędź na szczęściu innych. Gdy tobie się nie powodzi, nie warto jest być zazdrosnym i przeszkadzać w tym szczęściu. To ty będziesz miał poczucie winy, kiedy zrobisz coś głupiego.
Przesłaniem mojego listu będzie na pewno to, aby pieniądze nie przysłaniały ci całego świata. Owszem można za ie dużo dostać, ale nie kupisz tego co jest najważniejsze czyli miłości, przyjaźni czy szczęścia
Życzę Ci powodzenia w wypełnianiu moich wskazówek , a także w czynieniu dobra.
Scrooge
2 5 2