Kamienie na szaniec - Uzasadnij, że „Kamienie na szaniec” to opowieść o ludziach, „którzy w życie wcielić potrafili dwa wspaniałe ideały: BRATERSTWO I SŁUŻBĘ”.

- To ma byc rozprawka
- Prynajmniej 3 argumnty(rozwiniente)
- za ładną wypowiedż dam najlepszego

2

Odpowiedzi

2010-01-30T21:45:22+01:00
Kamienie na szaniec opowiada o bardzo odwaznych mlodych mezczyznach. Sa oni ze soba bardzo zwiazani, zawsze stają za sobą murem. Przykładem tego jest akcja pod Arsenałem gdzie odbito wcześniej porwanego 'Rudego'. Ich praca w 'wawra' polega na podtrzymywaniu Polaków na duchu. Wieszają oni polskie flagi, rzucają w ekrany kin w których niemcy prezentują filmy.

tyle wiem mam nadzieję że chociaż trochę pomogłam:)
jakoś to rozwiń i dodaj coś od siebie.
Pozdrawiam ;)
11 2 11
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-30T22:07:29+01:00
W mojej dzisiejszej pracy uzasadnię, że książka "Kamienie na Szaniec" to opowieść o ludziach którzy w życie potrafili wcielić dwa wspaniałe ideały: Braterstwo i Służbę.
Książka ta mówi o losach trzech harcerzy i ich przyjaciół, którzy razem walczą z okupantami. Są nimi Tadeusz Zawadzki pseudonim "Zośka", Aleksy Dawidowski pseudonim "Alek" oraz Jan Bytnar "Rudy"
Moim pierwszym argumentem jest życie głównych bohaterów przed okupacją. Są oni zwykłymi harcerzami zmagającymi się z problemami. Pomagają sobie oni na wzajem. Tam właśnie zawiązują się pierwsze ideały braterstwa.
Kolejnym argumentem jest wątek w którym Jan Bytna umieszczony przez okupantów w Pawiaku jest torturowany i przesłuchiwany. Pomimo okrutnych tortur nie wydaje swoich kolegów, jest tu pokazany ideał braterstwa.
Moim ostatnim argumentem jest to, że jego koledzy bardzo go lubili, chcieli go uwolnić ale dowództwo na to nie pozwalało. Gdy w końcu zgodzono się na akcje ratująca Rudego, Zośka i Alek natychmiast wyruszyli nie patrząc na niebezpieczeństwo. Jest to przykład braterstwa.
Według mnie książka "Kamienie na Szaniec" to opowieść o ludziach którzy w życie wcielić potrafili dwa wspaniałe ideały: BRATERSTWO I SŁUŻBĘ”. Wykazały to 3 argumenty przedstawione w mojej pracy.
16 3 16