Odpowiedzi

2010-01-30T21:42:58+01:00
Coś takiego?

W pięknnym domu w bogatej dzielnicy wielkiej metropolii mieszkał szesnastoletni chlopak o imieniu David. pochodził z bardzo majętnej rodziny. Ojciec, Robert Brown znany i ceniony w świecie biznesmen był prezesem jednej z najbardziej nowoczesnych i największych korporacji produkującej najnowocześniejszy sprzęt elektroniczny. Matka, Victtoria Brown, to słynna projektantka mody, której kolekcje noszą najsłynniejsze gwiazdy.
Pomimo dużej ilości zajęć, spotkań biznesowych i licznych pokazów mody rodzice starali się spędzać jak najwięcej czasu z synem. Pragnęli, by David, choć wychowywany w luksusie i bogactwie był normalnym chłopcem szanującym innych, traktującym wszystkich, jak równych sobie, newet jeżeli posiadają niższy status społeczny. Do tej pory wszystko wskazywało na to, że ich synjest właśnie taką osobą, odpowiedzialną za czyny swoje i innych.
David bardzo dobrze się uczył i miał bardzo dobre wyniki, a ponieważ zbliżał się koniec roku szkolnego, a tym samym dzień jego urodzin, pragnął pokazać rodzicom dobre świadectwo, by otrzymać wymarzony prezent.
Nastał w końcu ten dzień. Oprócz zaparkowanego przed domem czrnego Rolls Royce stało coś jeszcze. Był to ów wymarzony prezent. Gdy David wybiegł przed dom jego oczom ukazał się czerwony wytuningowany quad. Chłopiec był bardzo szczęśliwy. Od razu zasiadł za kierownicę.
Poinformował rodziców, iż chciałby wybrać się na przejażdżkę po lesie. Przed wyjazdem ojciec przeprowadził z synem poważną rozmowę. Ostrzegał, by zachował wszelkie zasady bezpieczeństwa. Przypomniał również, by zawsze miał na głowie kask.
Szczęśliwy David szybko powiedział przyjaciołom o swoim nowym nabytku i umówił się z nimi na wyprawę. Dosiadł swojej maszyny i pojechał w umówione miejsce na skraju lasu. Gdy dojechał, dwóch chłopców już na niego czekało. Postanowili przejechać cały las i poszukać czegoś, co spodobałoby się ich mamom. Po chwili jeden z chłopców zaproponował, żeby poszukali roślin, z których ich mamy mogłyby zrobić jakąś ozdobę. David stwierdził, że ten pomysł jest na prawdę dobry, więc nie tracili ani chwili czasu i pojechali.
Po kilku godzinach każdy z chłopców miał już coś dla swojej mamy.
Wracając, chłopcy umówili się na następny dzień.
Gdy David wrócił do domu, jego mama była zadowolona i zaskoczona prezentem.
Młodzieniec był bardzo zdziwiony, że w kilka minut można zrobić tak piękną ozdobę.
Wieczorem przy kolacji Robert zapytał syna, jak sprawuje się jego nowa maszyna i co dziś robił. Chłopiec z uśmiechem na twarzy opowiedział, jak spędził ten dzień. Gdy skończył ojciec przypomniał mu, by uważał na siebie.
Następnego dnia David pojechał ze swoimi przyjaciółmi na tor wyścigowy. Przez jakiś czas jeździli tylko w kółko, kiedy jeden z chłopców zaproponował wyścig. Chłopcy podekscytowani jazdą bez namysłu zgodzili się na to. Pod koniec wyścigu Davidowi nagle zakręciło sie w głowie. Chłopiec spadł ze swojego quada. jego przyjaciele nie myśleli już o wyścigu, szybko chwycili za telefon i zadzwonili na pogotowie. Karetka przyjechała bardzo szybko i zabrała Davida do szpitala. Gdy chłopiec się obudził, strasznie bolała go prawa ręka.
Okazało się, że złamał ją sobie przy wypadku.
Rodzice byli zaszokowani tym, co się stało, ale i szczęśliwi, że skończyło się to tak, a nie gorzej.
napisać co to przyjaźń a nie jakieś tam opowiadanie
2010-01-30T21:47:33+01:00
Przyjaźń jest to związek dwóch osób polegający na zaufaniu. Jest to bardzo ważne w życiu człowieka. Przyjaciel to osoba której możesz sie wyżalić, której mozesz ufac i zawsze na niej polegać. Myśle, ze człowiek nie miejący przyjaciela jest człowiekiem smutnym. moim zdaniem przyjazn jest bardzo ludziom potrzebna bez niej nie było by życia, świat by się nie ''lepił''
6 3 6
2010-01-31T01:15:31+01:00
Mała wieś; drogą przejeżdża rowerzysta. To młody chłopak, który mieszka tu w okolicy, od dłuższego czasu trenuje kolarstwo. Jest bardzo lubiany, ma wiele kolegów i koleżanek. Wszyscy oni wierzą w to, że Michał zostanie kiedyś sławnym kolarzem.

Czas szybko mijał. Minęły trzy lata, w czasie których chłopak ciężko i wytrwale trenował. Zaczął wreszcie osiągać sukcesy. Wygrał kilka wyścigów, które dały mu pewność siebie. Coraz więcej czasu poświęcał na treningi, jednocześnie coraz rzadziej spotykał się ze swoimi starymi znajomymi. Poznawał wciąż nowych, wpływowych ludzi i zapominał o tych, którzy w niego wierzyli, gdy rozpoczynał karierę. Z czasem zaczął na nich patrzeć z góry, stał się zadufany w sobie. Nie dzwonił do nich, nie odwiedzał. Minęły jeszcze dwa lata i Michał zapomniał o swoich korzeniach. Miał piękną willę, sportowy samochód. Niestety, im bardziej był sławny i bogaty, tym bardziej czuł się samotny. Zapomniał o jednej, ważnej rzeczy, że pychajest największym złem tego świata.

Czy pamiętam o swoich bliskich, ludziach, którzy byli mi życzliwi? Może gdzieś wśród codziennych spraw, w ciągłej pogoni za gotówką, zapomniałem o ojcu, matce; może nie odwiedzam nawet ich grobu. Jacy byli ci ludzie, którzy we mnie wierzyli? Co się teraz z nimi dzieje? Przyjaciele z podwórka. Razem bawiliśmy się w berka. A dziś niektórzy mają własne rodziny, inni wyjechali do wielkiego miasta w poszukiwaniu pracy, a są i tacy, którzy tragicznie zginęli w wypadku. Pamiętajmy o nich, gdy staniemy u szczytu kariery.