Odpowiedzi

2010-01-30T22:17:57+01:00
Pewnego dnia Carl Fredricksen postanawia zrealizować marzenie swego życia i wyrusza w podróż do tajemniczej krainy w Ameryce Południowej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Carl podróżuje we własnym domu unoszonym przez setki balonów, a w wyprawie przypadkowo towarzyszy mu pewien ośmiolatek. Jednak prawdziwe przygody zaczynają się dopiero po dotarciu na miejsce, gdzie dwóch podróżników spotyka dziwacznego ptaka i mówiącego ludzkim głosem psa.
2010-01-30T22:30:43+01:00
17 września na ekranach kin wyświetlony został film reżysera Andrzeja Wajdy pt. '' Katyń''. Scenariusz powstał w oparciu o opowieść Andrzeja Mularczyka ''Post Mortem''. Odtwórcy głównych ról to: Andrej Żmijewski, Maja Ostaszewska, Andrzej Chyra, Paweł Małaszyński, Maja Komorowska. Zdjęcia zostały zrealizowane w Krakowie i okolicach.
Film opowiada o polskich oficerach pomordowanych podczas drugiej wojny światowej przez NKWD w Katyniu. Przedstawia on obraz nieświadomych kobiet, które czekały na swoich mężów, ojców, synów, i braci.
W filmie przeplatają się dwa wątki: wątek historyczny, ukazujący młodym osobom historię zbrodni Katyńskiej oraz wątek fabularny ukazujący rodziny uwikłane w sprawy Katyńskie. Muzyka w filmie Andrzeja Wajdy jest prawie niezauważalna. Ogromną rolę pełni śpiew chóralny podczas wigilii w obozie oraz w ostatniej części filmu podkreślającej tragizm poległych oficerów. Obsada aktorska była znakomicie dobrana. Każdy aktor dobrze wcielił się w swoją rolę. Najbardziej zafascynowała mnie rola rotmistrza, którą odegrał Artur Żmijewski oraz pilota- Paweł Małaszyński, ponieważ oglądając ten film aktorzy, odgrywający swoją role, swoimi gestami i tonem głosu stworzyli atmosferę pasującą do filmu.
Zachęcam bardzo do obejrzenia tego fascynującego filmu, ponieważ dzięki niemu przypominamy sobie ile zostało przelanej krwi przez polskich oficerów i ile poświęcenia, po to aby nie z hańbić godności munduru i polskiego wojska.
Myśle że pomogłam.... Ja za tą recenzje w szkole dostałam 5 !!!!! więc myśle że się może bardzo przydać
2010-01-30T22:33:23+01:00
Film Stevena Bendelacka"Jaś Fasola na wakacjach" został stworzony na początku 2007r. Na ekrany kin wszedł 20-ego kwietnia 2007r.
Film opowiada o tym,jak Jaś Fasola wygrywa wycieczkę do Francji. Jedzie tam swoim mini samochodem, którego uważa za "klasyka". Po drodze spotyka go wiele śmiesznych sytuacji. Jeśli chcecie dowiedzieć się o jego przygodach koniecznie udajcie sie do kina. Główną rolę, czyli rolę Jasia Fasoli zagrał Rowan Attkinson, który dodał wiele komizmu bohaterowi.
Po obejżeniu filmu uważam,że jest on ciekawy. Polecam go i gratuluje reżyserowi stworzenia takiego dzieła.
1 5 1