Wystawiam jeszcze raz. Proszę o pomoc w znalezieniu książek. Chodzi mi o link do strony z której mogę ściągnąć tą książkę albo stronę na której mogę ją przeczytać. Niestety w trzech księgarniach w których byłam nie znalazłam żadnej z książek. Zanim zamówię sobie którą z tych książek chciałabym chociaż cześć przeczytać w necie. Potrzebuję tych książek do prezentacji maturalnej.

Oto książki:
My z Szarych Szeregów - Jadwiga Stępieniowa
Bez Mundurów - R. Bolduan M. Podgóreczny
Mury w Ravensbrück - Danuta Brzosko-Mędryk

Dziękuję za każdą książkę ;)

Chodzi mi o coś takiego tylko z podanymi wyżej książkami
http://nad-niemnem.klp.pl/ser-312.html

Mogą być również fragmenty tych książek,np. kilka pierwszych rozdziałów

Ps. Zanim zamówię chciałabym ją przeczytać w necie za darmo. Czyli nie wysyłajcie mi linków do allegro czy innych tego typu stron gdzie mogę te książki kupić, bo tam to i ja je odnajdę ;)

Będę usuwać odpowiedzi, jeśli podacie mi strony na których mogę kupić te książki( bo takie miałam odpowiedzi gdy pierwszy raz dodałam zadanie).

Z góry dziękuję za każdą solidną pomoc.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-30T22:32:15+01:00
"Henryka jest odważna, koleżeńska, nawet z daleka czuwa nad współtowarzyszkami. Kiedyś, orientując się, że ich barak jest wyznaczony do ściągania z terenu trupów, wyprzedzając esesmanów wbiega do stajni.

-Cisza! Padnijcie wszystkie na ziemię!

Moment i już leżą. Henryka wychodzi z baraku, a tu zbliża się sam komendant Kramer.

-Co tam tak cicho!?

-Nie ma nikogo, zabrano wszystkie do pracy.

Komendant nie sprawdza, nie przychodzi mu na myśl, że funkcyjna z kuchni może kłamać, zna ją przecież. Tego dnia odwaga Henryki ratuje niejedno życie, bo przy znoszeniu trupów łatwo je stracić, a przecież zaczynająca się wiosna niesie nadzieję na przetrwanie.

* fragment wspomnień z książki "Mury w Ravensbruck" Danuty Brzosko-Mędryk"


Plus znalazłam coś takiego: http://www.ohnet.pl/ebook1/Bez-mundur%C3%B3w-Rajmund-Bolduan,-Marian-Podg%C3%B3reczny-250-%5BWyd-4-zmien-%5D-/19451/