Odpowiedzi

2010-01-31T10:15:38+01:00
Robinson Cruzoe był tytułowym bohaterem powieści Daniela Defoe.urodził się w Anglii w 1632 roku. Miał dwóch braci, którzy zginęli na morzu.Robinson był synem kuca niemieckiego i matkę panią domu pochodzenie.Chłopiec w swoim życiu bardzo pragnął podróżować po morzach, lecz rodzice na to nie pozwalali.Był najmłodszym synem z rodzeństwa i dlatego niczego nie potrafił zrobić.
Bohater dążył wytrwale do zrealizowania swoich celów, a także był uparty. bardzo odważny, sprytny, wytrwały.Chłopcowi udało się uciec z niewoli, gdyż był bardzo pomysłowy.Starał się za wszelką cenę postępować honorowo.Robinson łatwo nawiązywał nowych kontaktów z innymi ludźmi.Miał jeszcze jedną bardzo ważną zaletę , która pozwoliła mu przeżyć- potrafił zachować pogodę ducha i nadzieję.Nigdy się nie poddawał, był bardzo śmiałym człowiekiem choć trochę łatwowiernym.Dzięki tym wszystkim cechą udało mu się przetrwać na wyspie. Bohater powieści miał silny charakter.Kruzoe miał dobre serce, ponieważ szcerze kochał Piętaszka i bardzo lubił Ksurego.
Robinson Kruzo to bochater godny naśladowania, można podziwiać jego wytrwałość odwagę.Chciałbym mieć takiego brata jak on.

1 1 1