Odpowiedzi

2010-01-31T10:50:10+01:00
Cudowny wizerunek Maryi to płaskorzeźba wykonana w polnym kamieniu o barwie czerwonej. Umieszczona jest w ołtarzu głównym w kościele barokowym.

Wizerunek przedstawia matkę bożą z dzieciątkiem jezus na prawym ramieniu.mam nadzieję, że pomogłam , życzę powodzenia, jeśli potrzebne ci jest więcejk informacji poszukaj w necie
2010-01-31T11:09:32+01:00
To płaskorzeźba wykonana w kamieniu o oddcieniu czerwonym. Znajduje się na ołtarzu głównym w Sanktuarium w Leśnej Podlaskiej. Rzeźba przedstawia Matkę Bożą która trzyma dzieciątko Jezus w prawej ręce, który jedną ręke ma uniesioną w w drugiej trzyma ksiązkę. Maryja w lewej ręce także trzyma księge.
2010-01-31T14:06:25+01:00
Cudowny wizerunek Maryi to płaskorzeźba wykonana w polnym kamieniu o odcieniu czerwonawym. Umieszczona jest w ołtarzu głównym barokowego kościoła.


Wizerunek przedstawia Matkę Bożą z Dzieciątkiem Jezus na prawym ręku. Jezus w prawej rączce trzyma książkę, lewą zaś unosi ku górze. Maryja w lewej dłoni trzyma otwartą księgę, na której wspiera się rozpostartymi skrzydłami gołębica - symbol Ducha Świętego.


Postać Najświętszej Panny okrywa płaszcz spadający z głowy, osłaniający część czoła, ramiona i piersi. Dziecię Jezus stoi lekko zwrócone w stronę Matki, objęte Jej ramieniem i fałdami płaszcza. Płaskorzeźba była niegdyś polichromowana