Będę wdzieczna jakby ktoś to przetłumaczył na angielski, bo ja mam problem:(

Kiedy skończę liceum, chcę iśc na studia. Nie wiem jeszcze jakie. Chcę nauczyć się jeździć samochodem. Po studiach chcę znaleść dobrą i płatną pracę. Chciałambym wyjść za mąż i mieć dwójkę dzieci. Ja bardzo kocham dzieci. Chciałambym zwiedzić cały świat. Mam zamiar poznać wiele nowych krajów i ludzi. W czasie zwiedzania nowych krajów chcę się nauczyć nowych języków obcych. Bardzo lubię muzykę, więc chciałambym być na wielu koncertach moich ulubionych zespołów.

3

Odpowiedzi

  • ellu
  • Rozwiązujący
2010-01-31T11:28:19+01:00
When I finish the secondary school, I want to go to university. I don't still know which. I want to learn to drive car. After studies I want to find the good and paid work. She wanted me to get married and to have two children. I am loving children very much. She wanted me to tour the entire world. I intend to get to know a lot of new countries and people. During touring new countries I want to learn new foreign languages. Very much I like the music, so she wanted me to be at many concerts of my favourite teams.


Chyba tak ;d
2010-01-31T11:30:13+01:00
When I finish high school, I want to go to university. I do not know what. I want to learn to ride a car. After graduation I want to find good paying jobs. I would like to get married and have two children. I very love children. I would like to explore the whole world. I'm going to learn many new countries and people. When visiting new countries I want to learn new languages. I really like the music, so I would like to be on the many concerts of my favorite bands.
2010-01-31T11:43:13+01:00
When I finish high school I want go to university. I don't now how jet. I want learn drive a car. After uniwersity I want find good payed job.I want married and have two children. I very love children. I want see all world. I will be see some countries and meet with new people. I want learn new languages in new country. I very like music, so I want be on a some concert my best band.