Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-31T14:12:52+01:00
Edmund Pevensie jest bohaterem książki pt. " Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i Stara Szafa".
Urodził się w 1930 roku w Finchley, w Wielkiej Brytanii. Ma troje rodzeństwa. Dwoje starszych : Piotra oraz Zuzannę oraz młodszą siostrę Łucję. Bardzo nie lubił swojej młodszej siostry, i często jej dokuczał. Tak samo jak swojemu starszemu rodzeństwu.
W 1940 roku wybuchła wojna. Edmund miał wtedy 10 lat , i wraz z rodzeństwem został ewakuowany z Londynu na wieś, do domu profesora.
Jako drugi odkrył przejście do magicznej krainy, zwanej Narnią. Następnie odkryli je Piotr i Zuzanna, ponieważ Łucja odkryła ją pierwsza. Niestety zdradził swoje rodzeństwo i zaczął pomagać Białej Czarownicy. Na początku nie wiedział, kim ona jest. Później niestety poznał prawdę, i chciał uciec od niej. Nie było to jednak takie łatwe . Ostatecznie pomógł mu sam Aslan, "tracąc" przez to życie. Rodzeństwo bardzo się cieszyło z jego powrotu.
Ostatecznie pomógł pokonać Białą Czarownicę i przywrócić pokój w Narnii. Został królem Narnii i otrzymał przydomek Sprawiedliwy.
Moim zdaniem Edmund bardzo się zmienił przez przygody, które przeżył. Stał się bardziej odpowiedzialny i odważny. Rownież zrozumiał, że nie może dokuczać rodzeństwu bez powodu.
Od Edmunda można nauczyć się wielu ważnych w życiu rzeczy. Można zrozumieć , że najważniejsza w życiu jest milość do najbliższych. Także nauczymy się, że nie warto zdradzać rodziny czy przyjaciół.
576 2 576