Działać czy nie działać? wielu młodych ludzi uważa ze angażowanie się w sprawy publiczne to rzecz raczej nudna , a nawet podejrzana. a co ty o tym sądzisz? czy angazujesz się czasem w działania pro publico bono ( dla dobra publicznego? ) mam napisac takie zadanie z wosu proszę o pomoc

2

Odpowiedzi

2010-01-31T12:31:54+01:00
Według mnie, angażowanie się w sprawy publiczne to rzecz bardzo interesująca i wciągająca. Jestem zdania, że warto działać, ponieważ robimy coś dla innych nie tylko dla siebie; uczymy się żyć w społeczeństwie, wzajemnie sobie pomagać, rozmawiać przy kwestiach spornych a nie od razu się kłócić. Uczymy się także rozmawiać i przebywać z osobami o innych poglądach, innych przekonaniach i całkowicie rozbieżnymi dążeniami życiowymi. To doświadczenie pomaga nam w przyszłości, kiedy podejmując prace będziemy narażeni na takie sytuacje. Dlatego osobiście uważam, że robienie czegoś dla społeczeństwa ma ogromne znaczenie. Sam/Sama działam w wolontariacie, pomagam osobom słabszym w szkole, (i tu wymieniasz co fajnego robisz dla społeczeństwa). Uważam, że moje działania są słuszne, gdyż zdobywam doświadczenie na przyszłość, aby kiedyś było mi dużo łatwiej.
1 5 1
2010-01-31T12:32:13+01:00
Ja powiem tylko tak: To kto zasiada w rządzie zalezy tylko od nas. To my powołujemy "odpowiedzialnych" ludzi na odpowiednie stanowiska. Ludzie nie chodzą na wybory a potem mają pretensje, że niedobrze dzieje się w kraju. RAtujmy więc naszą Polskę i czynnie uczestniczmy w życiu tego pięknego państwa, które jeszcze nie pokazało swoich możliwości. Naprawdę mamy się czym szczycić Polska ma mnóstwo nieodkrytych walorów.
1 1 1