Odpowiedzi

2010-01-31T13:36:06+01:00
Trudny temat.... ale trzeba opisać, że to co jest najważniejsze nie widać... czytałam małego księcia i mi się bardzo spodobał. Napisz np. ze miłości innych nie doceniamy bo nie wiemy jaka ona jest silna... i nie odwzajemniamy jej i ranimy innych ;( albo ze jest duzo osob w naszym srodowisku które chca nam pomóc a my tego nie widzimy i obchodzimy ich obojętnie lub krzywdzimy, a inni którzy nie warci są naszego zaangażowania ... dajemy im je...
2010-01-31T13:51:58+01:00
"Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Dobrze widzi się tylko sercem"- to sekret Lisa, z którym również ja się zgadzam.
W dzisiejszych czasach ludzie nie mają czasu na skupianie się na takich wartościach jak miłość czy dobro. Liczą się dla nich pieniądze i kariera.
Uważam, że patrząc na zachowanie współcześnie żyjących ludzi nie możemy oceniać ich po tym jak wyglądają, czy też zachowują się. Prawda na ich temat może okazać się zupełnie inna niż nam się wydaje.
Problem ten jest najbardziej dostrzegalny wśród młodych ludzi. Wielu z nich ceni sobie markowe ciuchy a posiadając je bardzo często uważają samych siebie za lepszych od innych. Uboższych od siebie traktują jak ''przedmioty'' co jest bardzo krzywdzące. Moim zdaniem nie powinno tak być, ponieważ to ci ubożsi również mają swoje uczucia i lepiej możemy ich poznać gdy okażemy im chodź trochę uczucia, szacunku.
Takie sytuacje jednak możemy znaleźć wokół siebie. Bardzo często nie znając drugiego człowieka oceniamy go po tym jak go widzimy. W rzeczywistości jednak nie wiemy jaki on jest, co myśli, jak ocenia innych. Nie możemy dostrzec jego wnętrza, wrażliwości. Dopiero, gdy go bliżej poznamy, poznamy poprzez uczucia a nie zmysły zmienimy swoje dotychczasowe zdanie.
"Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Dobrze widzi się tylko sercem" to stwierdzenie, które powinno być drogowskazem w naszym życiu. Słowa te mają bardzo wielką wartość, ponieważ uczą nas jak dobrze wykorzystywać swe serce i kierować się dobrem a nie tylko samymi złudzeniami.