Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-01-31T13:20:27+01:00
Większość ludzi ma określony jakiś cel w życiu, do którego dąży, aby go spełnić. Niektórzy próbują swoich sił na grze na gitarze, a inni w sporcie, bo życie bez celu jest jak „łódka dryfująca na wodzie, która prowadzi do nikąd”.
Każdy człowiek, który pragnie zdrowo żyć i spędzać czas oraz dotrwać do spokojnej starości bez chorób i w dobrej kondycji, powinien uprawiać sport.
Postaram się to udowodnić.
Po pierwsze, sport jest jednym z najlepszych sposobów na zdrowe samopoczucie. Przy większej aktywności fizycznej,np. chodzenie na aerobik, kształtuje nasza sylwetkę oraz korzystnie wpływa na kondycję ruchową. Każdy człowiek, którego gnębi chandra, zdenerwowanie lub stres powinien próbować się wyleczyć poprzez uprawianie sportu, ponieważ dzięki temu może wyładować swoje emocje na jakiejś dyscyplinie sportowej.
Po drugie, jest okazją do nawiązania nowych kontaktów, poznania nowych miejscowości oraz jest źródłem zadowolenia z sukcesów sportowych. Przebywając ze swoja drużyną można zaprzyjaźnić się z wieloma ciekawymi ludźmi. Wiele rozgrywek i meczów odbywających się poza terenem naszej miejscowości jest okazją do zwiedzania różnych miast, wsi, miasteczek. Rywalizacja pomiędzy drużynami uczy nas jak cieszyć się wygraną lub godzić z porażką, gdyż w tych czasach wiele młodzieży nie umie przegrywać, a to doprowadza do agresywnego zachowania.
Po trzecie, do większości dyscyplin sportowych nie trzeba wielkich wydatków jedynie duże zaparcie i wytrwałość w tym, co się robi. Żaden sportowiec nie osiągnął swojego sukcesu za pieniądze, lecz za wolę walki i wierzenie w to, co wykonuje, a przy tym źródło utrzymania jego i całej rodziny. Jest to również bardzo dobre lekarstwo na nudę oraz wspaniała zabawa, ponieważ przy wykonywaniu wielu ćwiczeń popełnia się różne gafy i z tego powodu jest wesoło, a przy tym dobry sposób na spędzenie wolnego czasu.
Uważam, że powyższe argumenty dokładnie opisują korzyści, jakie można zaczerpnąć z uprawiania sportu i z całą pewnością mogę stwierdzić, że warto uprawiać sport, gdyż dobre samopoczucie, posiadanie pięknej sylwetki nie jest w stanie zastąpić niczym innym.

Mam nadzieję że starczy ... :))
17 2 17
2010-01-31T13:22:35+01:00
Zacznę od prztoczenia dowodów utwierdzających w fakcie, że uprawianie sportu poprawia stan zdrowia.
Niewątpliwie, ludzie uprawiający sport, mają dobrąkondycję. Nie męczą się tak szybko jak pozostali, są wytrwalsi. Wiele osób zajmuje się sportem ze względu na poprawienie swojego wyglądu. Ludzie z nadwagą w ten sposób pozbywają się zbędnych kilogramów,a co za tym idzie- zmniejszają swoją podatność na różnego typu nowotwory. Zwróćmy uwagę, że osoby uprawiające sport, szczególnie pływanie, nie mają również problemów z wadami postawy. Z całą pewnością, poprzez trenowanie danej dyscypliny sportu wraz z innymi zawodnikami, uczymy sie współzawodnictwa, gry zespołowej. Poprzez sport stajemy sie wytrwalsi psychcznie, uczymy sie walczyć do końca, nie poddawać się przedwcześnie.Kończąc, stwierdzam, iż aktywność fizyczna dostarcza wiele radości oraz sastysfakcji z samego siebie.
7 2 7
2010-01-31T13:32:14+01:00
Czy warto uprawiać sport
Każdy człowiek ma jakieś hobby dla jednych to zbieranie znaczków a dla innych uprawianie sportów. To coś do czego dążymy i chcemy w tym wytrwać. Jednak ci, dla których liczy się przede wszystkim zdrowie, kondycja i dobre samopoczucie wybierają jakąś dziedzinę sportową, która przynosi wiele przyjemności. Myślę że warto uprawiać sport z wielu czynników jednym z nich jest to że nabieramy kondycji i jeżeli to jest sport drużynowy integrujemy się z innymi ludźmi i uczymy sie pracy w zespole
15 1 15