Odpowiedzi

2010-01-31T13:47:44+01:00
Sukcesy i porażki roku 2009 można rozpatrywać w różnych kategoriach. Są to pewnie dla niektórych porażki filmowe, klęski modowe, sukcesy w sporcie jak również przegrane. Jednak nad fukncjonowaniem tego panuje inna sfera zycia. Jest to gospodarka, która jakby nie patrząc nie sprawuje się sama. Czuwa nad nią rząd. Zatem chciałbym na problem porażek i sukcesów spojrzeć ze strony politycznej.
Najważniejszym sukcesem, który zawdzięczamy rządowi premiera Donalda Tuska jest najpewniej to, iż Polskę ominął w jakiś sposób kryzys światowy. Polska jako jedyny kraj w Europie odnotowała wzrost gospodarczy. Również sukcesem można nazwać posunięcie się do przodu z budowaniem dróg, autostrad i stadionów na Euro 2012.
Jednak odnotowano również porażki. Są to oczywiście zastoje w dokonywaniu różnych spraw, które ciagną się od lat(sprawa Olewnika). Chodzi również o nieumiejętność rozwikłania afery hazardowej i gruntowej, a wszelkie próby kończą się kłótniami w komisjach badających te sprawy. Jest to według mnie wstyd i hańba dla polskiej areny politycznej.
Tak więc reasumując porażką w 2009 w Polsce jest zastój i nieumijętność dogadania się polityków, od ktorych przecież tak wiele zależy. Sukcesem natomiast jest działalność rządu Tuska zwieńczona zwycięstwem w wielu aspektach życia.

mam nadzieje ze pomogłam:)