Odpowiedzi

2010-01-31T13:48:45+01:00
Kociol to pierzwszy instument muzyczny .Wykonywali go ludzie z drewna .Dziś wykorzystują je nie tylko orkiestry symfoniczne i marszowe, ale również zespoły rockowe.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-31T14:08:29+01:00
Na początek ciekawostka: dwa lata temu został odkopany (w Jurze Szwabskiej) najstarszy instrument muzyczny, podobny naszemu fletowi. Wykonany jest on z kości sępa flet i ma wywiercone pięć dziurek,na jednym z jego końców znajdują się nacięcia w kształcie litery V - coś podobnego do teraźniejszego ustnika. Pochodzi on sprzed 35 tysięcy lat! Odkopany został w kawałkach, po połączeniu flet miał ok. 22 cm.

To ciekawe, prawda? I możesz się tą wiadomością pochwalić. ;)

A jeśli chodzi o najstarszy instrument ze świadomością tego, co się tworzy: Didgeridoo. Stworzony przez aborygenów (rdzenna ludność Australii), najstarszy dęty instrument na świecie. Wyglądał jak drewniana trąbka, długości jednego metra. Wydaje dźwięki od D do Fis. Robione są ze specjalnych odmian eukaliptusa, z głównego pnia drzewa.
Aby zagrać na takim instrumencie nie wystarczy dmuchać, ale "buczeć" - w tym samym czasie dmuchać powietrzem z ust i wciąga je do płuc przez nos.


No, myślę, że wystarczy. ;)