Odpowiedzi

2010-01-31T13:54:48+01:00
Współczesny ojciec.

Ostatnio wiele się słyszy o współczesnych ojcach. Dla starszych ludzi jest to zupełnie coś nowego wręcz obcego. Dla nowoczesnego człowieka jest to zupełnie zrozumiałe pojecięcie i próbuje się on dostosować do "nowinek"
A więc współczesny ojciec. Jaki on powinien być? Na pewno powinien byc nowoczesny. Przestrzegać nowych zasad wychowania. Powinien wiedzieć,że danie klapsa nie wystarczy ,żeby dziecko zrozumiało co zrobiło źle. Ojcowe zwykle ciągle pracują a matka siedzi z dzieckiem. TO powinno sie zmienic. Rodzina musi spędzać ze sobą więcej czasu. NIe tylko niedziele i to przed telewizorem. Współczesny ojciec powinien zadbać o to,żeby jego dziecko wiedziało jak tata wygląda, bo sa i takie rodziny, gdzie córeczka i syn nie widzieli się z tata od miesięcy. Ojciec powinien widziec kiedy dziecko stawia pierwszy krok, kiedy wychodzi mu pierwszy ząbek a gdy trochę podrośnie wybrać się z nim na spacer i pokazać jak świat jest złożony. Myśle ,ze prawie każdemu maluchowi dzieciństwo kojarzy się z mamą. Pytanie dlaczego nie z ojcem. To pytanie postanawiam pozostawić tym, którzy maja dzieci i będą mieli.
Moim zdaniem współczesny ojciec powinien by kochany, uczuciowy, sprawiedliwy i każdą wolną chwile spędzac z rodzina.
4 4 4
2010-01-31T13:56:17+01:00
Współczesny ojciec powinien być przede wszystkim wyrozumiały. To jest wg mnie najważniejsza cecha. Kiedy dziecko przechodzi wiek dojrzewania jest to moment gdy potrzebuje wsparcia od rodziny. Każdy człowiek popełnia w tym okresie dużo błędów. Ojciec powinien nawiązać z dzieckiem rozmowę, nakierować jak sobie radzić z problemami. Ojciec jest głową rodziny i odgrywa ważną rolę. Literatura starożytności ukazuje motyw ojca w "Iliadzie" Homera. Pisarz przedstawił wizerunek ojca kochającego miłością bezgraniczną. Priam, zrozpaczony po przegranym pojedynku syna z Achillesem, udaje się po zwłoki Hektora. Opór herosa przełamuje wzruszająca postawa Priama.
Największym moim zdaniem przykładem miłości ojcowskiej jest biblijna przypowieść o "Synu marnotrawnym".Przebaczający ojciec jest ukazany w świetle miłosiernego i wybaczającego swym dzieciom Boga Ojca.
Jan Kochanowski jest ojcem polskiego renesansu. Po stracie swojej córeczki bardzo ubolewa i pogrąża się w smutku.
W trenach Kochanowskiego można odnaleźć równowagę i spokój ducha, wierząc w zbawienie Urszulki. Pisze o tym w Trenie XIX „Sen”. Urszula ukazuje się, ale nie tylko jako córka, ale jako dziedziczka talentu.
Reasumując sądzę, że współczesny ojciec nie powinien uciekać od swego obowiązku. Powinien być oparciem dla swoich dzieci i dla całej rodziny. Ojciec jako głowa rodziny musi kierować się w swoich decyzjach i metodach wychowania dzieci sercem. Swoich dzieci powinien uczyć szacunku i miłości do bliźniego bo to jest najważniejsze w życiu. Musi dawać dobrym przykład swoim dzieciom aby wyrosły na dobrych ludzi.
3 3 3