Pouczenia płynace z przypowiesci o samotnym Samarytaniinie to ma byc w punktach pomozecie???prosze was
Napisz w punktach pouczenia płynące z przypowieści o miłosiernym Samarytaninie.

Napisz od pauz wszystko na temat biblii

Jak mi ktos pomoze i odpowie na obydwa pytania dobrze to minka bedzie taka :) ZACHĘCAM!!! TYLKO OT MA BYC NA TEMAT A NIE WZIETAE Z NETA KUPIUJ WKLEJ I NP O SIEWCY A JA CHCE O MILOSERNYM SAMARYTANINIE MIALAM TAKI PRZYPADEK SMIESZNE CO NIE???

1

Odpowiedzi

2009-10-05T21:32:04+02:00
-kochaj bli.xniego jak siebie samego
-przyjaciol poznaje sie w biedzie
-nie szata zdobi czlowieka
-wartosci religijne i moralne
Wybacz ze przyslowia, tak mi akurat przyszlo od glowy.

2.

Biblia ( Pismo Święte) jest zbiorem ksiąg żydowskich oraz chrześcijańskich podzielonym na Nowy oraz Stary Testament.
Stary Testament składa się z 47 ksiąg. Powstawały one od XIII w. p.n.e do II w. n.e. Najstarszymi księgami są: Psalmy(90), Księga Hioba, Księgi Mojżeszowe.Spisane one zostały na podstawie dziedzictwa narodu izraelskiego w języku hebrajskim aramejskim i greckim. Księgi Starego Testamenty dzieli się na księgi historyczne prorocze i księgi dydaktyczne. Pięcioksiąg Mojżeszowy składa się z Księgi Rodzaju(Genesis), Księgi Wyjścia(Exodus), Księgi Kapłańskiej(Leviticus), Księgi Liczb(Numeri), Księgi Powtórzonego Prawa(Deuteronomium). Księgi te opisują powstanie świata, losy żydów od czasów Abrahama aż do powrotu z Egiptu do Palestyny.
Nowy Testament został spisany w języku greckim od 41r.n.e do 98r. n.e. Treścią Nowego Testamentu jest życie
i nauka głoszone przez Mesjasza- Jezusa Chrystusa. Na owy Testament składają się 27 księgi, a w nich cztery Ewangelie: Mateusza, Marka, Łukasza, Jana, Dzieje Apostolskie, zbiór listów napisanych przez apostołów i Apokalipsa, Księga św. Jana, tzw. prorocza.
Badania nas autorstwem i historycznością Biblii dowodzą nam o autentyczności autorów i wieku powstania.Istnieją różne wątpliwości na temat wydarzeń, jednak to sprawa jedynie naszej wiary.

Wszytsko ladnie opisane mojego autrstwa. Pozdrawiam,
aha od pauz, dodaj sobie pauzy do zdania i bedzie ok :)
1 5 1