Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-31T14:50:19+01:00
Londyn to miasto w południowo wschodniej części wielkiej Brytanii.Stolica Anglii.Jest uznawane za drugie co do wielkości miasto Europy. Zamieszkują go 8,2 miliony ludzi.Londyn jest podzielony na 32 dzielnice.Tamiza - słynna rzeka przecina miasto od południowego zachodu do wschodu.W Londynie panuje klimat umiarkowany.Londyn jest najbardziej wilgotną stolicą miast Europy.
4 2 4
2010-01-31T15:21:45+01:00
Londyn – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii. Położony nad Tamizą, jest drugim największym miastem Europy , jest także jednym z większych miast świata zarówno w skali samego miasta jak i aglomeracji.Liczba mieszkańców Londynu wynosi ok. 8,2 mln na obszarze 1 607 km²; cała zaś aglomeracja londyńska, łącznie ze wszystkimi przyległymi miastami liczy ok. 20 mln mieszkańców Główną cechą londyńskiej geografii jest obecność rzeki Tamizy, która przecina miasto od południowego zachodu do wschodu.W Londynie panuje klimat umiarkowany Londyn jest jedną z najbardziej wilgotnych stolic Europy.Najcieplejszym miesiącem jest lipiec, ze średnimi temperaturami mierzonymi w Greenwich pomiędzy +13,6 °C do +22,8 °C zas Najzimniejszym miesiącem jest styczeń, ze średnimi temperaturami pomiędzy +2,4 °C a +7,9 °C. Średni roczny opad atmosferyczny wynosi 583,4 mm - najwyższe opady występują w październiku, najniższe w lutym. Opady śniegu są bardzo rzadkie - w wyniku ciepła wytwarzanego w obszarach zurbanizowanych, temperatura zimą w Londynie może być wyższa nawet o 5 °C od obszarów otaczających aglomerację.
Głównymi atrakcjami turystycznymi miedzy innymi sa
-Tower of London -jest budowlą pełniącą niegdyś funkcje obronne jak i pałacowe.Ostatnim władcą Anglii który wykorzystywał ją w celach obronnych był Jakub I założona została przez Wilhelma Zdobywcę w roku 1078
-Big Ben -zwanej Wieżą Zegarową Budowę tej neogotyckiej wieży podjęto po pożarze Pałacu w 1834 roku.Dzwon waży 13 ton.Zegar jest największym zegarem w Wielkiej Brytanii.Średnica każdej tarczy wynosi 7,5 m., wskazówki mają długość 4,25 m. Co kwadrans wybijana jest melodia wzorowana na tej z dzwonu St Mary's Church
-Most Tower Bridge przecinający Tamizę stał się symbolem Londynu.Środkowa część składa się z dwóch ważących po 1100 ton zwodzonych przęseł mostu podnoszących się w ciągu 90 sekund.
-Pałac Buckingham jest od 1837 roku oficjalną siedzibą monarchów brytyjskich oraz największym na świecie pałacem królewskim wciąż pełniącym swą pierwotną funkcję. Pałac został oddany do użytku w 1703 roku jako rezydencja miejska Księcia Buckingham.
2 4 2
2010-01-31T17:13:21+01:00
Londyn to miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii. Położony nad Tamizą, jest drugim największym miastem Europy po Moskwie, przed Paryżem, jest także jednym z większych miast świata zarówno w skali samego miasta jak i aglomeracji. Liczba mieszkańców Londynu wynosi ok. 8,2 mln na obszarze 1 607 km²; cała zaś aglomeracja londyńska, łącznie ze wszystkimi przyległymi miastami liczy ok. 20 mln mieszkańców . Około 20% mieszkańców pochodzi z Azji, Afryki i Karaibów. Współczesny Londyn jest największym centrum finansowym świata (od 2006 przed Nowym Jorkiem). Tutaj dokonuje się 30% światowego obrotu walutami i 40% światowego obrotu Euroobligacjami. W Londynie usytuowanych jest kilkaset banków, największa giełda w Europie (trzecia na świecie), liczne towarzystwa ubezpieczeniowe i inwestycyjne. Londyn jest także ogromnym ośrodkiem medialnym. Miasto pełne zabytków i muzeów przyciąga rocznie ok. 30 mln turystów.
4 4 4