Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-31T15:08:10+01:00
Jedną z głównych postaci powieści Henryka Sienkiewicza pod tytułem " W pustyni i w puszczy " jest Stanisław Tarkowski. To czternastoletni chłopiec mieszkający w Port-Saidzie wraz z ojcem Władysławem, jego przyjacielem Rawlinsonem i małą Nel Rawlinson. Jest synem Polaka i Francuzki, która zmarła przy jego narodzinach.
Staś wyróżniał się wśród innych bohaterów odpowiedzialnością, dojrzałością fizyczną jak i emocjonalną oraz głęboką wiarą w Boga. Podczas porwania chłopiec opiekował się niezwykle troskliwie Nel. Czuł się za nią odpowiedzialny, niczym jej starszy brat. Był bardzo wysportowany. Uprawiał liczne sporty: pływactwo, jazda konna i strzelectwo. Niezwykle dzielnie znosił trudy podróż, co w wielkim stopniu zdecydowało o powodzeniu ucieczki. Być może siłę do wszystkiego dawała mu głęboka wiara w Boga, której nie wyrzekł się nawet pod wpływem Mahdiego i jego służby. Nawrócił także Kalego i Meę na chrześcijaństwo.
Staś był wysokim, szczupłym blondynem o niebieskich oczach. W trakcie podróży wyglądał niczym : " zahartowany już podróżnik afrykański " .
W trudnych sytuacjach Staś nie kieruje się emocjami lecz rozsądkiem. Nie podejmuje pochopnych decyzji. Każy jego krok jest przemyślany. Nie panikuje, zawsze zwraca się o pomoc do Boga.
Staś to postać pozytywna, godna naśladowania. Mimo swoich czternastu lat zachowywał się jak człowiek dojrzały.
Przy nim możnabyło czuć się bezpiecznie i darzyć go zaufaniem.
Chciał zostać bohaterem i spełnił swoje marzenie.

Prosze ;pp
Licze na naj.! ;)
1 5 1
  • Użytkownik Zadane
2010-01-31T15:12:37+01:00
Staś Tarkowski ma 14 lat. Ma niebieskie oczy, kręcone blond włosy. Był wyższy i silniejszy od innych chłopców, miał wysportowaną sylwetkę.
Chłopiec był wiernym przyjacielem i opiekunem małej Nel.
Odziedziczył odwagę po ojcu. Był też zdolny. Troszczył się o nią, chronił ją przed niebezpieczeństwami. Kiedy Nel chorowała Staś zdobywał lekarstwa. Na pustyni oddawał swoją wodę do picia. Gdy była smutna i zmartwiona chłopiec ją pocieszał
Był trochę zarozumiały i trochę chełpliwy.
Staś umie mówić po arabsku, francusku, angielsku i w ki-suahili.Prowadzi życie na świeżym powietrzu, jeździ konno, umie wiosłować, doskonale pływać. Był najlepszym pływakiem w Port- Saidzie. Strzela z karabinku i chce polować na wielkie zwierzęta.
Myślę, że warto mieć takiego przyjaciela jak Staś Tarkowski, bo można na niego liczyć w każdej trudnej sytuacji.
1 5 1
2010-01-31T15:19:20+01:00
Staś Targowski jest pierwszoplanową postacią w pustyni i puszczy.Nieżyjąca matka tego chłopca pochodzi z Francji,jego ojciec był polakiem,inżynierem zatrudnionym przy obsłudze Kanału Sueskiemu.Staś urodził się i wychował w Afryce,mieszkał w Port-Saidzie,ale zawsze czuł się Polakiem.
Staś miał 14 lat.Uczył się w angielskiej szkole,ale znał dużo języków obcych.Interesowało go wszystko co znajduje się w Afryce.Inżynier nazywał go dzieckiem pustyni.
Bohater był chłopce zdrowym,silnym.Uważano go że jest lepiej zbudowany od rówieśników.Doskonale jezdził konno,pływał i strzelał.
Staś był bardzo opiekuńczy wobec Nel,którą ogromnie kochał.
1 4 1