Napisz wypracowanie na temat ,,Jesteś rozbitkiem, który wylądował na bezludnej wyspie, skazany na samotność, przywołujesz z pamięci znanych sobie bohaterów literackich. Któregoś z nich czynisz towarzyszem własnego losu. Kto to jest i dlaczego na niego padł wybór?"

(bohater najlepiej z lektur od 4 kl. podstawówki do 2 gimnazjum)

Będę bardzo wdzięczna temu kto mi pomorze ;**
Z góry dziękuję :D

2

Odpowiedzi

2010-01-31T15:41:32+01:00
Wczorajszy dzień nie był inny niż zwykle.Rano zjadłam śniadanie, póżniej obiad, pograłam na komputerze, zjadłam kolację i położyłam się spać.
W śnie zobaczyłam bezludną wyspę.Ku mojemu zdumieniu na tej wyspie byłam tylko ja.Chciałam zadzwonić do rodziców, by mnie stąd zabrali, lecz ujrzałam, że nie zabrałam komórki z domu.Spostrzegłam, że nie wzięłam także żadnych innych rzeczy.Pogrążona w smutku i samotności zaczęłam wspominać Jana Brzechwę - wybitnego pisarza polskiego.Napisał on m.in. moją ulubioną książkę ,,Akademię Pana Kleksa,,.
Gdy zaczęłam myśleć o tym pisarzu zaczęło robić mi się weselej.Pisał on o dzieciach tak wesołych i pogodnych, że zaczęłam się uśmiechać.
Budząc się żałowałam, że całe te cudowne wydarzenie przyśniło mi się
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-31T15:51:52+01:00
Jestem już trzeci dzień na tej nędznej wyspie. Sama jedna przeżyłam ze statku, którym płynęłam. Powoli przypominam sobie kim jestem i co tutaj robię. Myślę skąd pochodzę i gdzie się uczyłam do tej pory. Gdy to sobie uświadomiłam myślałam jak tu sobie poradzę, ale moja sytuacja przypomniała mi postać bohatera powieści przygodowej Daniela Defoe ,,Przypadki Robinsona Cruzoe''. Tytułowy bohater tej książki też znalazł się na bezludnej wyspie, więc dlatego to właśnie jego wybrałam na towarzysza swojego losu. On dobrze sobie tam radził.
Myślę, że jestem do niego podobna, ponieważ też lubię przeżywać przygody, takie jak na przykład pobyt na bezludnej wyspie. Robinson wykonał tam wiele ciekawych i pożytecznych przedmiotów codziennego użytku. Radził sobie bardzo dobrze, ale myślę, że nie będę musiała spędzić tam tak wiele czasu jak on.
Dzięki temu, że znam taką postać chociaż literacką łatwiej będzie mi przystosować się do warunków jakie tu panują. Pomogą mi opisy przedmiotów jak wykonywał, abym też mogła je zrobić.
proszę o najlepszą jeśli Ci pomogłam ;)
2 5 2