Odpowiedzi

2009-10-05T18:10:29+02:00
Werter jest tytułowym i głównym bohaterem Johan Goethego pt"Cierpienia młodego Wertera".Jego cechy charakteru i uosobienia czynią go idealnym wzorem czlowieka z epoki romantycznej.Werter pochodzi z mieszczanstwa,co jest dla niego jednym z powodów ciągłych upokorzeń,bólu i cierpień.
Główny bohater powieśći zazwyczaj był ubrany w błekitny frak,a pod nim nosil żółtą kamizelkę.
Werter jest człowiekiem u czuciowym i niezwykle wrażliwym.Kiedy zakochuje się w Lotcie,przestaje myśleć o innych sprawach.Wiedział, że Lotta musi poślubić swojego narzeczonego. Nie liczy się dla niego nic niż racja serca. Uczucie to opanowuje go całego,staje się mu oddany i poświęc cały swój czas tylko wyłącznie ukochanej,Jest egocentrykiem liczą się dla niego tylko jego wlasne uczucia.
Werter ukojenia szuka w naturze.Potrafi siedzieć na łonie natury i zastanawiać się nad swoim życiem.Zachwyca się urokiem środowiska. Spogląda w dolinę,podziwia wzgórza,a jednocześnie marzył o wędrówce w niezapomniane.Wraca wspomnieniami do rozkoszy cudnego uczucia. W ogrodzie znajduje groch cukrowy,który potem łuska go,przypominając sobie o Lotcie.
Bohater miał duszę artysty.Wraz z nią odziedziczył również typowe cechy dla romantyka.Często można było go spotkać przechadzającego się lub siedzącego.