Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-31T22:32:49+01:00
Schematu to ja tutaj żadnego nie zanalizuję, ale w moim mądrym zeszycie znalazłam takowe notatki:
glista ludzka - można się nią zarazić jedząc niedomyte warzywa nawożone fekaliami lub pijąc zakażoną wodę. Jest to bardzo łatwe ponieważ jaja mogą leżeć wiele lat w glebie lub w wodzie nie tracąc zdolności zarażania
Wniosek: Nie należy pić wody z nieprzebadanych źródeł oraz dokładnie myć warzywa.
włosień kręty - Człowiek najczęściej zaraża się tym pasożytem poprzez zjedzenie mięsa wieprzowego, zawierającego otorbione larwy włośnia- trychiny. Kiedy włosień rozwinie się w mięśniu poprzecznie prążkowanym człowieka w zasadzie nie ma sposobu jego usunięcia. Najważniejsza jest więc profilaktyka. Larwy włośnia giną w temp - 37 stopni C w ciągu 5 minut. Niestety nie zabija ich solenie, wędzenie ani peklowanie.
Wniosek: Kupować mięso przebadane weterynaryjnie.
Owsiki - występują u dzieci w wieku przedszkolnym, rzadziej u dorosłych. Zakażenie następuje po przełknięciu jaj, które mogą znajdować się m. in na zanieczyszczonych warzywach. W przypadku dzieci dochodzi też do ponownego samozarażenia: drapanie się w wyniku swędzenia odbytu i bez mycia rąk jedzenie np. posiłku. Owsikami można zarazić się od innej osoby m. in przez kontakt ze skórą, spanie w jednym łóżku, użycie jednego ręcznika.
tasiemiec uzbrojony - Aby się uchronić przed tym pasożytem nie wolno spożyć nieprzebadanego mięsa żywiciela pośredniego, czyli świni.
13 3 13