Odpowiedzi

2010-01-31T15:46:41+01:00
Hmm..w internecie trzeba przestrzegać osób takich o których nic nie wiemy czyli poznanych przez internet.
ale tak że różnych stron nie znanych nam gdyż mogą posiadać różne wirusy które zaszkodzą naszemu komputerowi, a oprócz tego trzepa zważać na to co piszemy na różnych forach itp. bo jeśli to co napisaliśmy obraża drugą osobę tamta osoba może czuć sie obrażona i podać nas do sądu;/;p!
PROSZE!
moje rozw. jest zwięzłe i pozytywne a więc licze na naj!


Myśle że pomogłam ;D!
licze na naj ;D
^^
2010-01-31T16:53:21+01:00
W internecie należy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczenstawa takich samych jak w zwykłym świecie,czyli
nie podajemy obcym swoich danych osobowych,adresu,oraz innych informacji pozwalających na naszą identyfikację.Powinniśmy być ostrozni w zawieraniu wirtualnych znajomości. raczej nie powinniśmy sie spotykać z obcymi ludźmi poznanymi przez internet,ale jeśli jestesmy kogos pewni i chcemy się spotkać nie powinniśmy iść sami na pierwsze spotkanie.Także nie powinniśmy pochopnie umieszczać własnych zdjęć na portalach,gdyż raz wrzucone zdjęcie w internet może zostać rozpowszechnione i juz go nie usuniemy.
A dla bezpieczeństwa naszego komputera powinnismy każdy ściągnięty plik sprawdzić antywirusem oraz mieć zainstalowaną zaporę i antywirus

w internecie nie jesteśmy anonimowi i powinnismy przestrzegać kultury.Rozmawiając z kimś pamiętajmy ze po drugiej stronie "kabla" siedzi człowiek którego możemy niechcący zranić,obrazić.Nie możemy innych wyzywać,ośmieszać,oczerniać,publikowac jego zdjęcia bez zgody.
Przyjęło się że w internecie przewaznie piszemy w formie "Ty","Ci" ale należy pisać z dużej litery,wyrazamy tym szacunek.Także nie przeklinamy,zamiast tego mozna stosować inne znaki np "$$@@!!$$" itp. Nie jest miłe też pisane dużymi litterami gdyż oznacza to krzyk.Te i inne zasady w internecie nazywamy netykietą.