Streszczenie Ewangelii Z Dnia 31.01.2010 r.
Bardzo Proszę. ;*EWANGELIA NA NIEDZIELĘ
31.01.2010 IV Niedziela Zwykła
Łk 4, 21-30.

Począł więc mówić do nich: Dziś spełniły się te słowa Pisma, któreście słyszeli. A wszyscy przyświadczali Mu i dziwili się pełnym wdzięku słowom, które płynęły z ust Jego. I mówili: Czy nie jest to syn Józefa? Wtedy rzekł do nich: Z pewnością powiecie Mi to przysłowie: Lekarzu, ulecz samego siebie; dokonajże i tu w swojej ojczyźnie tego, co wydarzyło się, jak słyszeliśmy, w Kafarnaum. I dodał: Zaprawdę, powiadam wam: żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie. Naprawdę, mówię wam: Wiele wdów było w Izraelu za czasów Eliasza, kiedy niebo pozostawało zamknięte przez trzy lata i sześć miesięcy, tak że wielki głód panował w całym kraju; a Eliasz do żadnej z nich nie został posłany, tylko do owej wdowy w Sarepcie Sydońskiej. I wielu trędowatych było w Izraelu za proroka Elizeusza, a żaden z nich nie został oczyszczony, tylko Syryjczyk Naaman. Na te słowa wszyscy w synagodze unieśli się gniewem. Porwali Go z miejsca, wyrzucili Go z miasta i wyprowadzili aż na stok góry, na której ich miasto było zbudowane, aby Go strącić. On jednak przeszedłszy pośród nich oddalił się.

2

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-01-31T17:14:49+01:00
Jezus wypełnia proroctwa. Przewiduje, co ludzie mają Mu powiedzieć. Mówi, że ktoś wielki w swojej ojczyźnie nie jest lubiany. Mówił o uzdrowinionych; było ich niewielu. Po tych słowach ludzie chcieli zabić Jezusa, lecz ten wiedząc, że jeszcze nie pora na Niego, odszedł od nich.
Pozdrówka ;]
49 3 49
2010-01-31T19:15:01+01:00
Ewangelia mówi o tym, że najciężej jest być Prorokiem wśród ludzi, którzy nas znają. Chrystus przytacza jako przykład Eliasza, który również miał ten problem. Na te słowa ludzie bardzo się oburzyli i chcieli go stracić, jednak Jezusowi udało się od nich uciec.
108 1 108