Odpowiedzi

2010-01-31T18:42:20+01:00
Nazywa se ania shirley uodzila sie w nowej szkocji jest sierata przygarnieta przez cuthbertow ma 11 lat. ma rode wlosy piegi zielone oczy szczupla ma szpiczasty podbrodek wysoka. nosila stare sukienki z sierocinca pozniej dostala przepiekna suknie z bufkami od mateusza. charakter: odwazna gadatliwa marzycielka inteligentna nieopanowana wybuchowa nierozwazna roztargniona:)
2 3 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-31T18:55:19+01:00
Ania Shirley jest głowną bohaterką powieści kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery pod tytułem ,,Ania z Zielonego wzgórza".
Bohaterka pochodziła z rodziny inteligenckiej, jej rodzice byli nauczycielami, ale zmarli na febrę i osierocili dwumiesięczne dziecko.Dziewczynka wychowywana była przez rodzinę znajomych- państwa Thomson, a następnie trafiła do państwa Hammond. Od wczesnych lat dziecinnych Ania ciezko pracowała i mało zaznała miłości i przyjaźni, dlatego tak bardzo za tym tęskniła. Przyjaźniła się tylko z wyimaginowanymi dziewczynkami. Wreszcie trafiła do domu sierot, skąd zabrali ją w wyniku pomyłki, mieszkańcy Zielonego Wzgórza- rodzeńswto Maryla i Mateusz Cuthbert.
Ania była dość wysoką i bardzo szczupłą dziewczynką o rudych włosach splecionych w dwa grube warkocze. Jej twarz była drobna, blada i obsypana piegami, natomiast usta szerokie, a oczy zielone, błyszczące i zmieniające barwę na szary.Zadowolona była z wyglądu swego nosa. Nosiła skromne, nieładne i niemodne sukienki.
Dziewczynka miała bardzo pogodne usposobienie i marzycielską naturę. Była życzliwa, miła i dobrze wychowana.
Wyróżniała się inteligencją, błyskotliwością i bogatą wyobraźnią. Była ambitną i pilną uczennicą, a mało tego pomysłową. Największą wadą Ani była gadatliwość a także: bujanie w obłokach, nieuwaga, lekkomyślność.
W stosunku do opiekunów dziecko było kochające, pomocne, oddane i gotowe do poświęceń.
Dziewczynka była lubiana przez koleżanki i kolegów. jej najlepszą przyjaciółką była Diana Barry.
Uważam Anię za ciekawy i wnikliwy portret literacki, urzekła mnie ....
Chciałabym mieć taką przyjaciółkę.
9 1 9