Argumenty PRZECIW Piotrowi I Wielkiemu!

Google już przeszukałam.. nic nie znalazłam, a to bardzo ważne.
Potrzebuję jak najwięcej informacji o błędach, złych decyzjach, zachowaniu Piotra I Wielkiego, tym razem w charakterze negatywnym!

Będę ogromnie wdzięczna za liczne propozycje! :)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-01T00:53:49+01:00
Z Turcją Piotr Wielki poniósł porażkę Po wojnie z nią w 1712 r. utracono Azow i tym samym niewielki skrawek, który mógł stanowić bazę wypadową do dalszych podbojów Bez wątpienia był wybitnym reformatorem, ale też i tyranem, despotą i mordercą. Życie w jego czasach w Rosji nie było sielanką, a kazda próba buntu była karana śmiercią lub zesłaniem. Piotr Wiekli kazał Rosjanom golić brody, i ciężko pracować oraz nosic europejskie stroje Miał bzika na punkcie okrętów. W młodości bał się wody ale przemógł lęk i czętso podróżował po morzu. Odwiedził wiele krajów (Niemcy, Francję, Anglię, Holandię). Poślubił prostą chłopkę, markietankę szwedzką, która potem panowała jako Katarzyna I. Zamordował swojego syna za próbę spisku w celu obalenia jego władzy. Rozprawił się z Kozakami i zniszczył właściwie ich autonomię. Wprowadził ustrój na wzór zachodni. Poza tym był pijakiem i rozpustnikiem- nieokrzesanym i wybuchowym władcą, typowym dla Rosji w tym czasie.
Car okrutnie rozprawiał się z opozycją, nie tolerował sprzeciwu, był gburowaty, ciągle pijany (istna zapijmorda) i nie znosił, gdy ktoś zbyt długo patrzył mu prosto w oczy. po prostu przyzwyczajony był do tego, że wszyscy pokornie schylali przed nim głowę... Eksploatował ludność, okrutnie karał za nieposłuszeńtwo, torturował syna, zbudował nową stolicę państwa- Petersburg.