Napiszę charakterystykę wybranej postaci na podstawie powieści ,,Ten Obcy" I. Jurgielewiczowej
Punkty pomocnicze :
1. Przedstawienie postaci
2. Cechy zewnętrzne (wygląd).
3. Cechy wewnętrzne (osobowość, wnętrze, przeżycia).
4. Moja ocena postaci.

W cechach wewnętrznych opisać kiedy ktoś taki był.
Żeby nie było za krótkie !! :P

Proszę o szybkie rozwiązanie :)

1

Odpowiedzi

2010-01-31T20:34:20+01:00
Zenek Wójcik był to główny bohater powieści Ireny Jurgielewiczowej "Ten obcy". Stracił matkę, wychowywał go ojciec alkoholik, który nie mógł zapanować nad sobą i bił Zenka.
Bohater miał czarne dawno nie strzyżone włosy i zapadnięte policzki. Był wysoki, szczupły, i miał szerokie brwi. Ubrany w podniszczoną wiatrówkę i drelichowe spodnie.
Po ciężkich przeżyć chłopiec stracił zaufanie do ludzi i z trudem je odzyskiwał,
Zenka charakteryzowała przede wszystkim skrytość i tajemniczość, ponieważ wstydził się on mówić o swoim nieszczęściu. Z swoich problemów rodzinnych zwierzał się tylko Uli którą darzył miłością. Bardzo złym posunięciem była kradzież, wymagała ona odwagi i sprytu, które nie brakowały Zenkowi. Odznaczał się bohaterstwem, które wykazał kiedy uratował dziecko i psa Dunaja. Bohater posiadał dużo dobrych cech samodzielność ambitność, zręczność, honor jednak nie brakowało mu też i tych złych brak kultury, upartość i nieodpowiedzialność. Za wszelką cenę chciał sprawiać wrażenie niezależnego i dorosłego.
W głębi duszy był jednak wrażliwy, spragniony miłości i przyjaźni.
Moim zdaniem Zenek to pozytywny bohater. Nie był idealny jak każdy miał swoje wady. Potrafił dostrzec i naprawić swoje błędy. Współczuję mu, że nie miał normalnego domu i kochającej rodziny.
18 4 18