Odpowiedzi

2010-01-31T22:03:20+01:00
Moim zdaniem zemsta to tekst , który znajdzie odbiorcę we współczesnym świecie , ale dopiero po tej zemście. Może ktoś pomyśleć eee tam jak on się na mnie zemści , ale jak już się zemści można długo żałować czego tak zrobiliśmy a nie inaczej . Na początku do nas może to nie dotrzeć , ale gdy będzie już po wszystkim wtedy to zrozumiemy co oznacza prawdziwa zemsta .
2010-01-31T22:05:00+01:00
Uważam, że "Zemsta" Aleksandra Fredry to nie tylko utwór humorystyczny ale i także pouczający. Spory pomiedzy głównymi bohaterami bardzo realnie urzeczywistniają wspołczesne problemy człowieka, ponieważ ich kłótnie są wynikiem nieporozumień, tak jak często zdarza się to ludziom w XXI wieku. Myślę iż lektura ta jest bardzo ważna w procesie kształtowania charakteru i osobowości ale także pokazuje nam, że czasem lepiej poprostu się przeprosić niż wszczynać bójki i niepotrzebne kłótnie.
2010-01-31T22:07:14+01:00
Moim zdaniem ''Zemsta'' jest tekstem, który znajdzie odbiorcę we współczesnym świecie. Uważam tak , gdyż nawet w dzisiejszych czasach zdarzają się takie spory między sąsiadami, które nie są spowodowane jakimiś mało ważnym incydentem. Poza tym sądzę ,że do ludzi we współczesnym świeci trafi książka , która jest w jakimś stopniu humorystyczna, gdyż będą chcieli rozluźnić się i poprawić sobie humor po zapracowanym dniu.