Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-31T22:30:40+01:00
Stanisława Wokulskiego zdecydowanie można nazwać zarówno romantykiem jak i pozytywistą.Romantykiem,ponieważ darzy on Pannę Izabelę szczerym i głębokim uczuciem (jest to jednak uczucie racjonalne,nie popada on w obłęd z miłości). Pozytywistą nazywamy go z kolegi,ponieważ Wokulski jak to mówi o nim Ochocki,jest człowiekiem czynu.Ma dobre serce,nigdy nie odmówił pomocy potrzebującym.Ponadto możemy go nazywać pozytywistą ze względu na jego wielką chęć nauki za czasów kiedy to był młodym subiektem w sklepie.Bohatersko również zdecydował się on wziąć udział w powstaniu.We wnętrzu bohatera jednak toczy się walka czy jest on bardziej romantykiem czy pozytywistą.

Stanisław Wokulski w życiu kierował się wieloma szlachetnymi zasadami.Szczególnie ważna była dla niego pomoc innym,wykształcenie,postęp w działaniu,nie pozostawał on bierny,lecz starał się uczestniczyć we wszystkich dziedzinach życia.
W związku z wyżej wymienionymi cechami,mogę stwierdzić,że w pewnym sensie był to człowiek sukcesu.Być może nie wszystko potoczyło się tak jak zamarzył o tym bohater,jednak jak wiemy liczą się chęci...